Ahde Vefa sohbetleri kapsamında her hafta bir farklı konuklara farklı konularda sohbet eden Akçaabat Ülkü Ocakları bu hafta MHP Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar ve Söğütlü Belediyesi Eski Başkanı Metin Gedikli’yi ağırladı.

Yasin-i Şerif okunması ile program başladı. Edilen Dua da :

“Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Ruhi Kılıçkıran’ın, Ali Metin Tokdemir’in Muhsin Yazıcıoğlu’nun Osman Gedikli’nin Gün Sazak’ın Ocağımızı kuranların yaşatanların ismini sayamadığımız din ve devlet düşmanları tarafından kahpece Şehit edilen ağabeylerimizin ruhlarına hediye eyledik kabul eyle Yarabbi” dendi.

Duanın ardından Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy, sözü MHP İlçe Başkanı Miraç Çınar’a verdi.

Miraç Çınar, Türk Milliyetçiliğinin Osmanlıdan Cumhuriyete ve günümüze uzanan tarihi hakkında bilgi verdi. Türk Milliyetçiliğinin fikir adamları olan Mustafa Kemal Atatürk, Hüseyin Nihal Atsız, Alparslan Türkeş, Zeki Velidi Togan , Seyyid Ahmet Arvasi, Galip Erdem  gibi şahsiyetlere değindi .

Daha sonra Söğütlü Eski Belediye Başkanı Metin Gedikli söz aldı. Ülkü Ocakları’nın önemine değindi. Akçaabat Ülkü Ocakları’nın faaliyetlerini takip ettiğini yarınları inşa edecek kadrolarının yetiştiğini Ülkücü Gençliğin davasını iyi bilerek yetişmesi gerektiğini her zaman Ülkü Ocakları’nın yanında olduğunu belirtti.

Programa çok sayıda Ülkücü katıldı.

Program karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden sohbet programı geç saatlerde son buldu.

Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy,

“Ahde Vefa sohbetleri kapsamında her hafta farklı konuklar ile sohbet ediyoruz. Ülkücü Gençler ile Ülkücü Ağabeylerimiz bu sayede sohbet etme imkânı bulmakta ve katılım her hafta artarak devam etmektedir. İlçemizde bulunan tüm vatandaşlarımızı sohbetlerimize davet ediyorum. Ülkü Ocakları olarak her evden ocağa gelen bir genç olması için çalışıyoruz. Cenab-ı Allah’ın izni, Dava arkadaşlarımızın çalışması ile Ülkücü hareketin zaferi yakındır” dedi.

 

 

 

 

Add Comment