AHDE VEFA

Tokat Ülkü Ocakları olarak ‘’ Ahde vefa imandandır. ‘’ şiarını bir düstur olarak belirleyip Tokatlı Ülkücü Şehitlerimizin hayatını ele aldığımız bir kitap projesi için yola koyulduk. Kitabımızın içeriğinde Tokatlı Ülkücü Şehitlerimizin aileleri, yakın akrabaları,  üniversitede beraber öğrenim gördüğü arkadaşları, 1968 yılında kurulan  Genç Ülkücüler ‘den Tokat Ülkü Ocaklarına değin aynı yönetimde bulundukları ülküdaşları, arkadaşları ile görüşmeler gerçekleştirerek kitabımızda şehitlerimizin hayatlarına yer verdik.

Kitabımızın amacında öncelikle Allah rızasını gözeterek çıktıkları yolda şehitlerimizin unutulmaya yüz tutan kimi anılarını , önemli hususlarını,  şehadete nasıl koştuklarını  meydan okuyan değil kitap okuyan nesillere adamak istedik. Gençlerimizin günümüz çağında her  bilgiye internet üzerinden ulaşabildiği gerçeğine sahibiz ancak gerçeklerin okunarak araştırılarak gün ışığına çıkmasını yeğleriz. Bu amaç ile görülmeyenleri  bilinmeyenleri, işitilmeyenleri kitabımızda var edeceğiz .

Tokat Ülkü Ocakları tarafından yapılmış olan röportajın içeriğinde gerçekleşen bir takım hissiyatlar sonucu kitabımızın baskısından önce sizler ile birkaç demeç paylaşmak isteriz. Eski Dönem Tokat Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Soylutürk Beyefendinin  Cemalettin Karaarslan ve Ahmet Karaman’ın İstanbul’da Üniversite Öğrencisi iken Sol Militanların Ülkücülere ait bir kafeteryada yapmış olduğu bombalı saldırıda şehit olduklarını , bütün uzuvlarının yanmasına rağmen hala Yusuf Yüzlerinin bembeyaz olduğunu göz yaşları ile ifade etmiştir. Ardından sözlerini dut ağacının altında yıkanan, kefenlenen şehidimiz için Ahmet Mahir Pekşen’in su satırları ile son vermiştir; 

Ne tez geldi yiğidim genç yaşta sana hazan

Şehide su ısıttı aklaştı kara kazan

Senin baş ucunda taş bizim gözümüzde yaş

Sen borcunu ödedin sıra bizde ülküdaş!…

 

 

 

 

 

Add Comment