Ülkü Ocakları Tekirdağ /Marmara Ereğlisi İlçe Başkanlığı olarak düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü” yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yürüş sonrasında Basın açıklası yapan Ülkü Ocakları Marmara Ereğlisi ilçe Başkanı Mehmet UZUN ;
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediğimiz “Cumhuriyet Yürüyüşü” programına katılım sağlayan 2. Bölge Başkanımız Sn. Korhan Ogan Bey’e, Çorlu Ocak Başkanımız Sn. Mustafa Eker Bey’e, Ergene Ocak Başkanımız Sn. Yunus Kahya Bey’e, Çerkezköy Ocak Başkanımız Sn. Ilyas Hancı Bey’e, Kapaklı Ocak Başkan Vekili Sn. Şener Sümbül Bey’e, MHP Çorlu İlçe Başkanımız Sn. Barış Tırpan Bey’e, MHP M. Ereğlisi İlçe Başkanı Sn. Musa Sarıaydın Bey’e ve yönetimlerine, geçmiş dönem Çorlu Ocak Başkanımız Sn. Hayrullah Zıvalıoğlu Bey’e ve katılım sağlayan Cumhuriyet’in yegane sahibi olan üstün feraset sahibi ülküdaşlarıma teşekkür ederim. Sağolun, varolun, Allah hepinizden razı olsun. diyerek konuşmalarına şöyle devam etti,

Yüce TÜRK Milleti, Kıymetli Marmara Ereğlisi Halkı, Anadolu’nun Yiğit Gurbetçileri, Üstün Feraset Sahibi Ülküdaşlarım, sevgili misafirlerimiz Ve Değerli Basın Mensupları
Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için, anadan, yardan, serden geçip, gözünü budaktan sakınmayıp; vatan, millet, bayrak, din ve dava için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Bundan 18 yıl önce, Cumhuriyet Bayramı’nda, Cuma günü Camii çıkışında kızının gözleri önünde, hunharca, kalleşçe vurularak şehadete eren Malkara Kozyörük Belediye başkanımız Mehmet DÖLKAN ağabeyimizi de rahmet ve minnetle anıyor, Ruhunun şad olmasını diliyorum. Cumhuriyet; milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, güneylisiyle, kuzeylisiyle, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan, gözyaşı ve emeğiyle hayata geçirdiği eşi olmayan bir şaheserdir.

Bu şahesere sahip çıkmak, korumak ve kollamak her Türk vatandaşının en temel ve vazgeçilmez görevi olmalıdır.

Kimliklere göre kutuplaşmanın, çatışmaların, duygulardaki karşıtlığın körüklenip tahrik edildiği, kısır siyasi çekişmelerle tahrip edilen bir dönemde Cumhuriyetimizin kazanımlarına daha çok ve tavizsiz şekilde Ülkü Ocaklılar olarak destek oluyor, milli ve tarihi vazifemizi yerine getiriyoruz.Cumhuriyet “Ya İstiklal Ya Ölüm Diyen” Türk milletinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’le Sakarya da duruşu, Kocatepe de şahlanışı ve Ege de düşmanı boğuşudur. 29 Ekim 1923 köleliğe karşı kahramanlığı, teslimiyetçiliğe karşı milliyetçiliğin, zillete karşı hürriyetin zaferidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa eden bu ruh binlerce yıllık tarihi değerlerimizin ve esaret nedir bilmeyen ceddimizin yedi düvelle kavgasıdır.
Cumhuriyet kuruluş aşamasında ve hemen sonrasında ortaya çıkan fitne ve ihtilaf odaklarının hasmane tutum ve yaklaşımlarının daha yoğun ve kapsamlı bir biçimiyle bugün karşı karşıya kalınmıştır.
Nitekim yeni cumhuriyet meraklıları demokrasi ve insan hakları maskesiyle boy gösteren bölücülük taraftarları cumhuriyetimize karşı açıkça tavır almış olduğu görülmektedir.
Bilinmeli ve akıllardan asla çıkartılmamalıdır ki; Türk Milleti,  Cumhuriyet ile ilgili ilk ve son sözünü 29 Ekim 1923 yılında söylemiş, bu hususta ki bahsi bir daha açmamak üzere sonsuza kadar kapatmıştır.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün  “bütün ümidim gençliktedir” sözüyle Türk Gençliğine her şeyden ve herkesten daha çok önem verdiğini anlatmış, Başkomutan Türk gençliğinin en doğru şekilde eğitilmesi ve yetiştirilmesi için birçok inkılap yapmıştır. İşte Türk gençliğini dinç, dinamik, atik ve çevik bir vaziyette ayakta tutmak, telafisi olmayacak yollara sapmasını önlemek, vatanına, devletine, milletine, dinine, varlığına, birliğine, İstiklal ve istikbaline bağlı olmasını ona öğretmek ve geleceğin Milliyetçi Türkiye’sine hazırlamak adına Ülkü Ocakları buradadır.  Türk Milletine,  Türk gençliğine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine sonuna kadar bağlıdır.

Ülkü Ocakları; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendisine şiar etmiş ve bu düsturla Türk gençliğini, ilmi, fenni, dini ve sosyal sorumluluk alanlarında yetiştirmek için gece, gündüz, yaz, kış demeden çalışmaya devam etmektedir.

Bilinmelidir ki; Ülkü Ocakları var olduğu günden beri bu devletin varlığının ve cumhuriyetin teminatıdır ve öyle olmaya da devam edecektir.

Şundan herkes emin olsun ki; Ülkücü Türk Gençliği olarak vatanımız ve cumhuriyetimiz için her zaman ölmeye de öldürmeye hazır olarak beklemekteyiz.

 

 

Add Comment