Tekirdağ-Kapaklı Ülkü Ocakları Ortaöğretim teşkilatının 14 Mart 2015 tarihinde hazırlayıp sunduğu Çanakkale 100. Yıl Kınalı Kuzu Tiyatrosu büyük ilgi gördü.

Gecede ilk konuşmayı Tekirdağ-Kapaklı Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Ayhan yaptı. Çanakkale’de tarihte eşi emsali olmayan bir vatan sevgisi sergilendiğini söyleyen Ayhan, “Kapaklı Ülkü Ocakları olarak Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlemiş olduğumuz tiyatro gösterisini hoş geldiniz. Çanakkale savaşları tarihte eşine rastlanmayan vatan sevgisinin şahadetle imtihan olduğu bir savaştır. Bu büyük zaferin 100. yılını kutlamanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Çanakkale savaşları sıradan bir askeri mücadele değil. Namus bildiğimiz değerlerin zedelenmemesi için milletin topyekun ülkesini müdafaa etmek için kendilerini feda etmekten asla çekinmedikleri emsalsiz bir ölüm kalım mücadelesi olarak bilinmelidir.”dedi.

‘‘ Amaçlarının, bir nebze olsa da Çanakkale’yi anlatmak, yaşamak ve yaşatmak ’’ olan ortaöğretim teşkilatı çok büyük ilgi gördü.

Add Comment