Tarsus Ülkü Ocakları çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen ve gençlerimiz için tehlike arz eden uyuşturucu madde kullanımı ile mücadelesine hız kesmeden devam etmektedir.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında klinik psikoloğumuzun, narkotik şube müdürlüğü personelimizin ve cehalet adlı tiyatro gösterisi ekibimizin katılımıyla düzenlenen “Bağımlı Olma, Özgür Ol ! “ programında konuşan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan ;

Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan,  Türk Gençliği için hatta sayısal verilere baktığımızda çocuklarımız için bile büyük bir tehlike oluşturan, üzerinde durulması gereken en mühim konuların başında “Uyuşturucu Bağımlılığı” gelmektedir.

 Bu zehire bir kez bulaşan bireylerimiz maalesef zamanla bağımlı hale gelirler. Bağımlılık sahibi kişiler her seferinde vücutlarına ve zihinlerine bir çok zehri davet ederler. Bunun sonucunda maddi manevi büyük bir çıkmazın içine girerler. Madde kullanımına devam ettikçe hayatlarını kabusa çevirerek ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklarını hatta canlarını kaybederler. Atılan ilk adımın onların sonunu getireceğini bilmeden başladıkları bu yolda karanlığa mahkum olurlar . 

 Bu nedenle gençlerimizin ve çocuklarımızın karanlığa adım atmamaları, atmış olanlarında temizlenip arınması için öncelikle aileler olmak üzere herşeyin farkına varabilecek zihne sahip evlatlarımızın bilinçlendirilmesi yolunda üzerimize düşen her vazifeyi büyük bir hassasiyetle yapmış olup yapmaya da devam etmekteyiz. 

  Gençlerimizin uyuşturu ile mücadelede en etkili silahlar olan spor, sanat ve bilime yönelmesini sağlayarak verdiğimiz mücadelede başta Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sn. Olcay KILAVUZ Beyefendi olmak üzere hepimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. 

 Son olarak Türk Gençliğine buradan haykırmak istiyoruz ki !

 

Ulu önderinin kudreti işaret ettiği 

Mazide atalarının bu topraklar için döktüğü 

İçinde onuru,şerefi, azmi, cesareti barındıran 

Dünya’ya nam, düşmana korku salan 

Ay yıldız bayrağına Al olan 

Damarlarında ki Asil Kanı Kirletme!

ifadelerini kullandı.

 

Add Comment