Ülküdaşımız Fırat Çakıroğlu’nun şehadetinin ardından bazı üniversitelerde olaylar çıktığı gözlenmiştir. Ülkücü gençlik, yiğit bir ülküdaşını kaybetmiş olmanın acısını yaşarken, bazı terörist unsurların İstanbul Marmara Üniversitesinde ve Ankara DTCF ‘de “Ege’de Faşizme Geçit Vermeyen Yoldaşlara Selam” başlıklı kışkırtıcı pankartlar açtığı görülmektedir. Bölücü örgüt, sosyal medya hesaplarından Ankara, Konya, Samsun, İstanbul’da ve birçok şehir de yönetici arkadaşlarımızın resimleri yayınlanmak suretiyle hedef gösterilmektedir. Ülkücü öğrencilere yönelik karanlık bir tertibin figüranı olan bu aşağılık yapılanma, ülküdaşlarımızı hedef göterirken hiçbir önlem alınmaması da, devletin düştüğü acziyeti gözler önüne sermektedir.
Siyasi iktidarın teröristlere gösterdiği hoşgörü, valisinden emniyet müdürüne; rektöründen dekanına, güvenliğinden personeline kadar herkese yayılmış; tüm kurumlar büyük bir akıl ve insaf tutulmasına yakalanmış vaziyettedir. Bu sorumsuzluğun hesabını vermeyeceğini düşünenler elbette büyük bir yanılgı içerisindedir. Şehit edilen, yaralanan, eğitim hakkı engellenen tüm ülküdaşlarımızın vebali, yöneticilerin boyunlarından asla inmeyecektir. Allah’a ve milletimize bunun hesabını er geç vereceklerdir.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tüm mensuplarına sabır ve itidal tavsiye ederken, bölücü hainlerin ısrarla ülkücüleri hedef alması hangi kirli senaryonun eseridir? Üniversiteleri bir sarmaşık gibi saran terör gruplarına neden göz yumulmaktadır? Açıkça bölücü terör örgütünün adını kullananlara “terörist” yerine “karşıt grup” denmesinin nedeni nedir? Üniversiteler ilim irfan yuvası mıdır yoksa pkk kampı mıdır? Ülkücü camia bu soruların ilgililerce yanıtlanmasını beklemektedir.
Öte yandan Ege Üniversitesi Senatosu tarafından OY BİRLİĞİ ile “gerekli önlemlerin alındığına” dair bir açıklama yapılmıştır. Bu açıklamayı yapan yetkililer, her şeyden önce kendi akıl ve vicdanlarını sorgulamalıdır. Her türlü önlemi almaktan anladıkları teröristlerin okulu bir üs haline getirmelerine göz yummak mıdır? Her türlü önlemi aldıkları için mi bölücüler ellerinde kesici delici aletlerle hatta ve hatta patlayıcı mühimmatlarla gezebilmektedir? Her türlü önlemin alınması sonucunda mı bölücüler sınıfları boşaltıp propaganda yapabilmektedir? Her türlü önlem alındığı için mi Fırat Çakıroğlu kan kaybından şehit olmuştur? Bu açıklamayı OY BİRLİĞİ ile kabul eden tüm senato üyeleri bu olayın vebalini nasıl taşıyacaklarını , çocuklarının öğrencilerinin yüzüne bir daha nasıl bakacaklarını düşünerek nasır tutmuş vicdanlarını sorgulamalıdır.
Buradan İzmir Valisi Mustafa Toprak’a, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’ya, Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz’a, Edebiyat Fakültesi Dekanı Ersin Doğer’e sesleniyoruz: Üzerinize düşen görevi yapamadığınız için şereflice istifa edin o makamları işgal etmeyin. Hiç kimse ülkücülerin ve aziz milletimizin aklıyla alay etmesin! Ülküdaşımızın şehadeti sonrası Ege Üniversitesi’nde güvenlik zafiyeti yok, kuş uçurtulmuyor, 24 saat güvenlik kameraları ile izleniyor, 3000 güvenlik görev yapıyor gibi açıklamalar yapılmıştır. Bu önlemlerin alınması için illa bir canın gitmesi Fırat’ımızın şehadete ermesi mi gerekmekteydi. Kimin neyi yapıp, yapmadığı ortaya çıkan tabloda çok net bir şekilde görülmektedir. Ülkü Ocakları, sorumluların peşini asla bırakmayacak ve konunun gündemden düşmesine izin vermeyecektir.
Bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yetkililerine sesleniyoruz. Üniversiteler karıştırılmaya çalışılmaktadır. Üniversitelerde Türk Gençliğinin can güvenliklerine kast etmiş çeşitli gruplar eğitim haklarını da gasp ederek sinsi bir oyun oynanmaktadır. Bu noktada gereken tüm önlemler alınarak üniversitelerde terörizme geçit verilmemelidir.
Bu süreçte Ülküdaşlarımızın saçının tek bir teline zarar gelmemesi için azami çaba sarfettiğimizi belirterek, tüm ülküdaşlarımızı sabırlı ve soğukkanlı olmaya davet ediyoruz. Teşkilatlarımızın varlığına ve birliğine halel getirecek, disiplinsiz ve metotsuz hiçbir girişime müsaade edilmemelidir. Ülküdaşlarımız dikkatli ve uyanık olmalı, kavgaya girmekten şiddetle kaçınmalıdır.
ELBETTE Kİ GÖSTERDİĞİMİZ BU İTİDÂL, KENDİMİZİ SAVUNMAYACAĞIMIZ ANLAMINI DA TAŞIMAMAKTADIR.
Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
27 Şubat 2015

Add Comment