Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanlığı 3 Mayıs Milliyetçiler Günü anma programı düzenledi.

Sinop Ülkü Ocakları 3 Mayıs Milliyetçiler günü sebebiyle Sinop Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Yerleşkesinde anma programı düzenledi. Yrd. Doç. Dr. Sayın Zekiye Tunç’un “Orhun Abideleri” konulu sunumu’nun ardından Azerbaycan Türkçesi, Türkmence, Kırgızca ve Türkiye Türkçesi ile şiirler okundu. Programın ardından Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Karagülle konuşmalarda bulundu. Karagülle konuşmasında:

“Bugün Alparslan Türkeşin’de söylediği gibi “Türk Milliyetçileri’nin, Türk milleti’nin varlık davası için çektikleri ızdırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir.” Tabutluklarda hapsedildiler, türlü işkencelere maruz bırakıldılar ancak dönmediler. Bugün bizlere düşen ise, o zorlu günlerde dahi vazgeçmeyen o büyük insanları hatırlamak, unutmamak ve çizdikleri yoldan dönmemektir.

Türk gençliği olarak bu milletin kaderini Çanakkale’de bir kuru ekmek ve üzüm hoşafıyla bizler belirledik. Yaşımızı küçük gören zihniyetlere inat, Genç Osman gömleği giydik. Anadan, yardan, serden geçerek “Vatan” dedik. Taviz vermeyenleri, dönmeyenleri, vazgeçmeyenleri anmak, unutmamak için gerçekleştirdiğimiz programımız burada sona ermiştir. Bizleri yalnız bırakmadınız, var olun. Ne Mutlu Türk’üm diyene” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Add Comment