Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu 2. Kütüphane Açılışı

Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından, Yakubiye İmamhatip ortaokuluna açılan kütüphaneye Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi verdi.

Yakubiye İmamhatip Ortaokulunda yapılan açılış programına Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Bakır Bostancı ,Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa İl başkanı Mahmut Güneş, Mhp Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık, Mhp ŞanlıurfaTeşkilat Başkanı İbrahim Ocakoğlu, Eyyübiye Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir , Eyyübiye ilçe Müftüsü Adem Dobur ve öğrenciler katıldı.

Kütüphane açılışında konuşan Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Bakır Bostancı , “Bu kütüphanenin açılma amacının hem şehidimizin adını gelecek nesillere aktarmak hem de kütüphaneden sebeplenecek yeni Fıratlar yetiştirmek” dedi.

Bostancı sözlerine şöyle devam etti;

” Milliyetçi Hareket Partisi Haliliye İlçe başkanlığı ile beraber Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına açılan ikinci kütüphanemizin yapımını gerçekleştirdiğimiz Yakubiye imam hatip ortaokulundaki kütüphanemizin açılışını şükürler olsun ki gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bu davaya Fırat’ta şahit,  Fırat’ta Şehit..

Bizler, okumanın ve bilimin ne kadar önemli olduğunun farkında ve bilincindeyiz. 5 aylık çalışma sonucu binlerce kitabın bulunduğu bir kütüphane açtık. Bu mütevazi kütüphanemize Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 4. Yıldönümüne binaen şehidimizin ismini verdik. Ülkücü hareket; milletin bölünmez bütünlüğü, ezanların susmaması ve bayrağın dalgalanması konusunda nice şehitler verdi. Bu şehitlerden biride Fırat Yılmaz Çakıroğlu’dur. Kütüphanede yetişecek gençlerin Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkacaklardır. Başta Başbuğumuz, tüm ülkücü şehitlerimiz ve son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Mekanı Cennet Olsun.’’