20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde pkk’lı teröristler tarafından şehit edilen Ülküdaşım, yiğit kardeşim Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerinin yargılandığı davayı ilk günden itibaren kesintisiz bir şekilde takip etmekteyiz. Bu kapsamda, şehidimizin katili olan teröriste daha evvel mahkeme tarafından verilen 1 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 15 yıl hapis cezası şeklindeki hükmün; üst mahkeme olan İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nce bugün yapılan incelenmesinde, mahkeme tarafından daha önce verilen 15 yıl hapis cezasının kaldırılarak, 5237 sayılı TCK’nın 302/1 maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine karar verilmiştir.
Dolayısıyla terörist katil, şu an itibariyle 2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA MAHKUM EDİLMİŞTİR.
Daha öncede ifade ettiğim üzere bu kararlar içimizdeki yangınları söndürmese de, yüreklerimiz bir nebze olsun ferahlamakta, vicdanlar bir katre olsun huzur bulmaktadır.
Hem bahsedilen dava açısından hem de zamanın rektörü ve üniversite yöneticileri ile Şehidimizin diğer katili ve zamanın üniversite bünyesindeki diğer terör örgütü üyelerinin yargılanmalarının tamamlanmasına ve her birinin ayrı ayrı hak ettikleri cezayı almasına kadar, mücadelemiz, kesintisiz bir şekilde devam edecektir.
Şehidimiz için adalet arayışında bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan, maddi manevi desteklerini esirgemeyen Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e, Türk Milliyetçisi ve Ülkücü Avukatlarımıza, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm İl ve İlçe Başkanlarına, bütün il ve ilçe Ocak Başkanlarımıza ve konuya ilişkin hassasiyet taşıyan milletimizin her bir ferdine bu vesileyle tekrardan teşekkür ederim.
Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
MHP Mersin Milletvekili
9 Temmuz 2018

Add Comment