Saray Çocuk Evleri Sitesi Ali Kınık Konseri

Genel Başkanımız Sinan Ateş sözünü tuttu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş çocuklara verdiği sözü tuttu. Son Kurban Bayramı arifesinde “Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü”ne bağlı “Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi”ne ziyaret gerçekleştiren Sinan Ateş’e çocuklardan bir istek gelmişti. Meşhur sanatçı Ali Kınık’ın kendilerine konser vermesini isteyen çocuklar bu dileklerine kavuştu.

Genel Başkanımız ile ikinci defa buluşan çocuklar, kendilerini coşkuyla karşıladı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş, “Çok daha sık bir araya geleceğiz, birlikte faaliyetler yapacağız. Siz görmek istediğiniz sanatçıları ve yazarları bana söyleyeceksiniz. Ben de onları davet edip sizlerle buluşturacağım” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının akabinde sahne alan Ali Kınık şarkılarıyla çocuklara keyifli anlar yaşattı. Sahneye aldığı çocuklarla birlikte şarkı söyleyen Ali Kınık, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’e bu özel programda kendisini çocuklar ile buluşturduğu için teşekkür etti.

Konser sonrası Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’nin müdürü Fahri Ertekin ve kurum çalışanları ile sohbet eden Sinan Ateş, ‘’Ülkü Ocakları olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Yetim çocuklarımız bizim evlatlarımız ve toplumumuzun en önemli yapı taşlarındandır. Hadis-i Şerifte ifade edildiği gibi ‘Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.’ Bu şuurla hareket edip bu tür çalışmalarımızı Türkiye geneline yayıp evlatlarımız için eğitim faaliyetlerimizi ve sosyal sorumluluk projelerimizi artıracağız. Bizim için bu evlatlarımıza yönelik yapılacak olan çalışmalar bir faaliyet değil, gönülden gelen bir zorunluluktur.” ifadelerini kullandı. Kurum müdürü Fahri Ertekin’e misafirperverlikleri için teşekkür eden Ateş, program sonrası çocuklarla birlikte yemek yedi ve çocuklara dondurma ikram etti. Ayrıca çocuklara Ülkü Ocakları tarafından yakın zamanda çıkarılan ‘’ Çocuklar İçin Kutadgu Bilig’’ kitabını hediye etti.

 

Add Comment