Samsun Ladik Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanlığı tarafından ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in vefatının 20. Yıl dönümünde anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ’in sadece yaşadığı dönem için değil gelecek nesiller içinde önemli olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Ladik İlçe Başkanı İsmail KÖKDEN " Türk’ün son Başbuğ’u Alparslan Türkeş, 80 yıllık çileli, mücadeleyle dolu hayatında Türk Milliyetçiliği fikrini yaymıştır. Başbuğumuzun fikirleri, ektiği tohumlar büyüyerek, gelişerek bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine ışık tutar hale gelmiştir. Burada hatıra ormanında dikilen fidanların yeşermesi ve büyümesiyle beraber Türk’ün umudu, Türk Milliyetçiliği, Türk Milleti var oldukça yaşayacaktır. Dünya Türklüğünün öncüsü son Başbuğ Ülkücü Hareketin Lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’ i vefatının 20. Yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.’ dedi.

Hatıra ormanı fidan dikimine katılan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ Kavak İlçe Başkanı Fuat ŞAHİNKAYA Bafra İlçe Başkanı Osman OSMA Vezirköprü İlçe Başkanı Emrah Tolga YENİLER Asarcık İlçe Başkanı Fatih BENZER Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Taner TEKİN Ladik İlçe Başkanı Cüneyt ÖZGEN ve yönetimlerindeki, bu davaya gönül vermiş değerli Ülkücü kardeşlerimize, Ocaklı gençlerimize burada olamayıp aklı burada kalan ülküdaşlarımıza, Hatıra ormanı oluşturmamıza destek sağlayan gönüldaşlarımıza ithafen yaptığı teşekkür konuşmasından sonra son olarak Başbuğumuz ve şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim ve duayla etkinlik son buldu

Add Comment