ŞAMPİYONLAR UŞAK ÜLKÜ OCAKLARINDAN

Ülkü Ocakları  Uşak il başkanlığı  yapmış olduğu sosyal kültürel faaliyetlerin yanı sıra gençlere yönelik eğitim faaliyetlerine ve  sportif faaliyetlere de hız kesmeden devam ediyor.

Ülkü ocakları Uşak İl başkanı Ali Mutlu ekip halinde yapmış oldukları çalışmaların sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek son olarak Antalya’da gerçekleştirilen, Wushu Türkiye Şampiyonasın da  Uşak Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi teşkilatından Buse Kuruçay Üst gençler Türkiye 3. Olmuştur. Aynı şampiyonada yine teşkilatımız mensubu  Sude Kuruçay  Yıldızlar Türkiye 2. oldu. Daha önce yapılan Muay thai Avrupa Şampiyonasında, Ortaöğretim Asena Teşkilatımızdan Sude Kuruçay  Avrupa Şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştı. Geçen hafta yapılan müsabakalarda Uşak İlinin üç madalyayla döndüğünü Üç sporcudan  ikisinin Uşak Ülkü Ocakları mensubu olmasının gururunu yaşadıklarını dile getiren Mutlu; inanıyoruz ki bu kardeşlerimiz en kısa zamanda milli takımlar seviyesine çıkarak ay yıldızlı formayla hem şehrimizi hemde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir dedi.

Daha Önce Avrupa Şampiyonu Olmuştu

Şampiyon sporcular Buşe Kuruçay ve Sude Kuruçay da Uşak Ülkü Ocaklarını ziyaret ederek bu başarıda bizleri manevi olarak destekleyen, bizleri spora teşvik eden ocağımıza, başkanımıza ve Bayanlar kolları başkanımız Hilal Kırmalı ya teşekkür ederiz dedi.

Buse Kuruçay yaptığı açıklamada Ülkü Ocaklarının özelliklere gençleri sanata spora ve bilime teşvik ettiğini belirterek milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda donanımımızı artıran ayrıca kişisel yeteneklerimizin keşfedilip ortaya çıkarılmasını sağlayan Ülkü Ocaklarımız bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmamıştır. Ocağımızın desteğini her zaman yanımızda hissettik. Milli şuuru bizlere aşılayan ocağımıza, yöneticilerine, başkanımıza ve bizleri müsabakalara hazırlayan hocama ayrıca teşekkür ederim dedi.

Daha önce yapılan Muay thai Avrupa Şampiyonasında, Avrupa Şampiyonu olan ve geçen hafta yapılan Wushu Türkiye Şampiyonasın da  Türkiye ikincİsi olan Sude Kuruçay  da Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Beyefendinin ‘’Türk Gençliğini Spora Davet Ediyorum’’ mesajının aslında Ülkü Ocaklarını spora ve sporcuya aynı zamanda sağlıklı yaşama ne kadar önem verdiğinin de bir göstergesidir. Bizler Ülkü Ocaklarında milli hassasiyetlerimizin yanı sıra manevi değerlerimizi de zinde tutuyoruz ve bu değerlerimizden güç olarak müsabakalarımıza çıkıyoruz. Bizlere bu gücü veren ocaklarımıza ve bizleri yetiştiren ailemize bizleri hazırlayan hocalarıma teşekkür ediyorum dedi.

Ülkü Ocakları;  Peygamber Ocağı Gibi Mukaddes, Alimler Tekkesi Gibi Mübarek, Asker Ocağı Kadar Disiplinlidir.

Gençlerin talepleri  doğrultusunda kurslar açtıklarını dile getiren Uşak Ülkü Ocakları Başkanı Ali Mutlu geleceğimiz olan gençlerimizi en donanımlı şekilde yetiştirebilmek için bütün yönetimimizle çalışıyoruz. Ülkü Ocakları misyonu gereği milli ve manevi hassasiyetlere özel önem veren bir kurumdur. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyendi’nin dediği gibi Ülkü Ocakları Peygamber ocağı gibi mukaddes, alimler tekkesi gibi mübarek, asker ocağı kadar disiplinli, Yegane gayesi Türk milletine ve İslam alemine hizmet etmek olan yarım asırlık bir kurumdur. Bu kutlu dergah milletine hizmet etmeye bundan önce olduğu gibi bundan sonrada devam edecektir dedi.

Ocak Başkanı Ali Mutlu: Genç sporcularımız bu başarılarından dolayı kutluyorum. İnşallah  en kısa zamanda ülkemizi de ringlerde temsil edeceklerine inanıyorum. Buradan ailelere sesleniyorum Çocuklarınızın kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını, milli ruhla beslenip, manevi hassasiyetle yaşamalarını istiyorsanız çocuklarınızı ocaklarımıza gönderin. Ocağa gelen genç ülkesinin, vatanının,şehrinin ,ailesinin ve kendisinin gelişimi için gece gündüz çalışarak bu kutsallarıaa en fazla nasıl hizmet ederimin derdine düşer ve bu şekilde bir hayatı seçer dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment