Sakarya/Pamukova Ülkü Ocakları ‘Ortadoğu’yu İzlerken Türkmen Jeopolitiğini Yeniden Tartışmak’ konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çakı, terör ve Ortadoğu da yaşananlara değindi.

GENİŞ KATILIM

Konferansa Ülkü Ocakları İl Başkanı Mete Çakı, MHP Pamukova teşkilatı, belediye meclis üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda ülkücü katıldı.  Araştırmacı yazar Hakan Boz tarafından verilen seminer büyük ilgi görürken, konferans sonunda İl Ocak Başkanı Mete Çakı bir konuşma yaptı.

DÜNYA TEPKİSİZ

Rusya’nın ve İran’ında desteğini alan Esad rejiminin her gün yeni bir katliama imza attığını anlatan Çakı, “Muhaliflerin merkezlerinden ve Suriye Türkmenlerinin kültürel başkenti olan Halep, bu katliamlara en fazla tanıklık eden yerleşim yerlerinin başında geliyor. Dört ayı aşkın bir süredir kuşatma altında olan Halep’teki zulme karşı, şehrin demografik yapısının değiştirilmesi konusunda hem fikir olan sözde medeni dünya tepkisiz kalmaya devam ediyor” dedi.

TAKİP EDİYORUZ

Çakı, “Ülkü Ocakları olarak, yaşanan gelişmeleri yakinen takip etmeye ve emperyalist dünya düzenine karşı Halep’in haykıran sesi olmaya devam edeceğiz. Ne Halep’ten ne de uğruna binlerce şehit verdiğimiz ve bedel ödemeye devam ettiğimiz vatanımızın bir karışından vazgeçmeyeceğiz. Bu vesile ile başta Türkmen karargâhlarına yapılan menfur saldırılar sonucu şehit düşen soydaşlarımız ve Fırat Kalkanı Operasyonunda şehadete varan askerlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 


Add Comment