Hendek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının muhteşem organizasyonu ile düzenlediği “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” gecesi  yoğun katılımla Hendek Kapalı spor salonunda gerçekleşti. Gecede şiirler okundu, çekiliş yapıldı ve sanatçı Ahmet Öngel ve Ali Kınık sahne alarak birbirinden güzel eserleri seslendirdiler.

Kapalı spor salonunda düzenlenen “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” gecesine MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, MHP İl Başkanı M.Levent Bülbül, İl Yönetimi, Sakarya İl Ocak Başkanı Serdar Gül, il Yönetimi, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımıcısı Ali Halil , MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP İlçe Başkanları, MHP Meclis Üyeleri, Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Kalk, MHP Eski İlçe Başkanları, Eski Ülkü Ocak Başkanları, STK Temsilcileri, Ülkü Ocak Başkanları, Ortaöğretim, üniversite birimleri, Asenalar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” programında Murat İnce’nin sunuculuğunu yaptığı, Ahmet Öngel ve Ali Kınık’ın sahne aldığı gecede salon dolunca dışarıda dinlediler. Gece saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Kalk “ Milletimizin değerlerinden beslenen ve ruhunu islamdan alan ALLAH yolunun takipçileri olan ülkücü hareket her şeyden önce birlik ve beraberlik hareketidir. Bu hareket yıllarca haklı davasında şer odakları tarafından işkencelere maruz kalmış idam sehpalarına gözünü kırpmadan yürüyen, ne olursa olsun devletine düşman olmayan davasından vazgeçmeyen zalime boyun eğmeyen ülkesi için birlik beraberliği, kardeşliği davasını hep ön planda tutan BAŞI DİK ANADOLU ÇOCUKLARININ hareketidir. Bu duygu ve düşüncelerle bizler ülkü ocakları çatısı altındaki gelecek nesillere Türk’lük gurur ve şuuru islam ahlak ve faziletini aşılamak vatanına milletine bağlı başarılı gençler yetiştirmek için şartlar ne olursa olsun faaliyetlerimize yılmadan yıkılmadan devam etmekteyiz.Unutulmamalıdır ki ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz hırsız olmaz arsız olmaz vatan haini olmaz devlete düşman olmaz. ALPARSLAN OLUR, FATİH OLUR, ATATÜRK OLUR, BAŞBUĞ OLUR, ADAM OLUR” sözlerine yer vererek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Sakarya İl Ocak Başkanı Serdar Gül’de yaptığı konuşmasında “Bu çağlarda Ülkü Ocaklarında bulunan gençler milletimizin geleceği, Türk’lüğün sigortası durumundadır. Ülkücü gençler, çağın şartlarına göre kendini yetiştirip geliştirerek, Türkiye cumhuriyetinin gelecekteki sahipleri ve umudu olarak, bu gün bu salonda dünyanın en büyük gençlik teşkilatı kimliğiyle kendisini ifade etmektedir. Hayatımız boyunca bu kutlu çatı altında, omurgalı bir şekilde yaşamanın mücadelesini vereceğiz. Hiç kimse boş hayallere kapılmasın. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde karanlık hesaplar yapmasın, Bu hesaplara ortak olmasın. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin. Allah’ a emanet olun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından MHP Meclis Üyesi Vural Tutkun’un küçük kızı Nergis Tutkun’un okuduğu Bayrak şiiri büyük alkış ve takdir topladı. Bayrak şiirini okuyan Nergis Tutkun’a Sakarya İl Ocak Başkanı Serdar Gül ve Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Kalk, Şehit Ülkücü Fırat Çakıroğlu’nun fotoğrafının yer aldığı kara kalem çalışması tabloyu hediye ettiler.

Hendek Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birim Başkanı Atilla Aksu’nun okuduğu Nihal Atsız’a ait Kahramanlık şiiri salondakilere coşku dolu anlar yaşattı. Açılış konuşmasının ardından Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Kalk, Hendek’te 1989 yılından bu yana görev yapan Eski Ülkü Ocakları Başkanlarına teşekkür plaketi takdim ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.Geceye en anlamlı hazırlanan tablo damgasını vurdu. Ülkücü Gençlerin kendi kanları ile hazırladıkları Türk Bayrağının yer aldığı tablo Ülkü Ocaklarına hediye edildi.

Ülküde Birlik, Ülkede birlik gecesinde çekiliş yapıldı. İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran’ın fotoğrafının yer aldığı kara kalem çalışması açık arttırmaya çıkarıldı. Çekiliş sonucu MHP Milletvekili Zihni Açba ve MHP İl Başkanı M.Levent Bülbül çekilişi kazananlara Ülkü Ocakları saati, Kara Kalem çalışmalarının yer aldığı tablolar hediye ettiler. Açık arttırma sonucu İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran’ın fotoğrafının yer aldığı kara kalem çalışması tablosunu en yüksek rakamı veren MHP Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır aldı.

Gecede Ahmet Öngel’in ardından finalde Ali Kınık sahne aldı. Büyük coşku ile karşılanan Ali Kınık sahnede birbirinden güzel söylediği parçalara davetliler de eşlik etti. Ülküde Birlik, Ülkede Birlik gecesinde finalde sahne alan Ali Kınık geceyi Çırpınırdı Karadeniz parçasını salondaki izleyenler ile birlikte coşkuyla söyledi.Gece Hendek Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Sıtkı Yaz’ın Ülkücü yemini ettirmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

Add Comment