Sakarya Ülkü Ocakları Üniversite teşkilatı Sakarya Üniversitesi Şahlanıyor adıyla Hilmi kayın düğün salonunda gece düzenledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ilk olarak Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Gül konuşma yaptı. Konuşmasında üniversite teşkilatına bir dönem boyunca yapmış oldukları başarılı çalışmalardan ve konsey seçimlerinde gösterdikleri büyük başarıdan dolayı teşekkür etti. Daha sonra Türkiye’nin kaderini etkileyecek 7 Haziran seçimlerine’de değinen Gül “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bize emanet ettiği Milliyetçi Hareket Partisine sonuna kadar destek vereceğiz. ileride canımız, kanımız ve malımız ile bedel ödememek için çok çalışıp. başkanlık sistemi adı altında saltanat kurmayı hayal edenleri tarihe gömeceğiz” diyerek konuşmalarını sona erdirdi.
Daha sonra konuşmasını yapmak üzere Sakarya Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Mete Çakı kürsüye çıktı. Üniversite teşkilatının faaliyetlerinden, üniversite de terör örgütü pkk’lıların yapılanmasından, üniversitede ülkücülerin üstüne oynanan oyunlardan ve üniversitenin de açılım sürecine dahil edilip karıştırılmaya çalışması konularında konuşma yapan Mete Çakı “ferman başbuğun fakülteler bizimdir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Programın devamında üniversite teşkilatının faaliyetlerini ve ülkücü şehitleri anlatan slayt gösterisi yayınlandı. Slayt gösterilerinin ardından sahneye Ertuğrul Sinan Sözen çıktı. Türküleriyle salonu coşturan Sözen’den sonra sahneye Aziz Engin çıktı.
Aziz Engin sahnede bir kaç parça okuduktan sonra Çırpınırdı Karadeniz parçasını okurken salona Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Zihni Açba giriş yaptı. Zihni Açba’nın Türküye eşlik ederek girmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Add Comment