Özgeçmiş

ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

GENEL BAŞKANI SİNAN ATEŞ’İN HAYATI

1984 yılında Balıkesir Dursunbey’de doğmuştur.

İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamış, 2006 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur.

2009 yılında “Sosyal Bilgilerde Sınıf İçinde Tarih Diyagramlarının Kullanım Türlerinin Öğrenci Başarısına Etkisi” başlıklı  tezi ile Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını  tamamlamıştır.

2018 yılında “Demokrat Parti Dönemi Din-Siyaset İlişkileri” başlıklı tezi ile Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsünde  doktorasını tamamlamıştır.

Sinan Ateş, Ülkü Ocakları ile erken yaşta tanışıp Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bursa Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi’nden yetişmiş, 2000-2002 yılları arasında lise okul başkanlığı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başkanlığı, 2003-2004 yılları arasında Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Masası Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2005-2006 yıllarında ise Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak  görev yapmıştır.

2007-2019 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın danışmanlığını yapmıştır.

Askerlik görevini Deniz Piyade Er olarak yerine getirmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin takdir ve tensipleriyle 9 Ocak 2019 tarihinde başladığı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı görevini hâlen devam ettirmektedir.

Kitapları:                                        

Hedef Turan

Türkiye’de Din Politikaları ve Din-Siyaset İlişkisi

Harf İnkılabı ve Millet Mektepleri (1928-1935)