Osmaniye Ülkü Ocakları her yıl olduğu gibi 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı için lise 3 ve lise 4 düzeyindeki öğrencilere üniversiteye hazırlık ve okul derslerine takviye amaçlı ücretsiz kurs kayıtlarını başlattı.
2016-2017 Eğitim yılında Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri verilecektir. Ayrıca Üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencileri ile mezun olanlara da ücretsiz takviye kursları verilecektir.Ocağımızda başlatılan ücretsiz takviye kurslarının kapsamı genişletilerek lise son sınıf öğrencilerine yönelik bir program hazırlanacak. Verilecek kurslar kapsamında öğrencilere ücretsiz deneme sınavları da uygulanacak. Mezun öğrenciler için de geçerli kursumuz hem de öğrencilerin eksik olduğu konuları tamamlamak için ve bu kurslar sayesinde velileri de maddi külfetten kurtarmaktır.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu;”2016-2017 Eğitim yılı kurslarımız tamamen ücretsizdir ve lise 3 lise 4 düzeyindeki öğrencilere üniversiteye hazırlık ve okul derslerine takviye amaçlı ücretsiz kurs kayıtlarımız başladı. Bu kurslarımıza lise 3 ve lise 4 tüm öğrencilerimiz katılabilir. Kursumuz Cemile Ceyda Güleçöz’ün koordinatörlüğünde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik alanlarında ders verilmesi amaçlandı. Geleceğimizin mimarı olacak olan gençlerimizin eğitimine destek olan ve gençliğin klavuzu olmaya devam edecek olan Ülkü Ocakları olarak her zamanda destek olacaktır. Bu konu ile ilgili olarak tüm ailelerden de gerekli hassasiyeti göstermelerini temenni ediyoruz.
Osmaniye Ülkü Ocakları olarak Allahü Teala’nın ilk emri olan ikra(oku) Emri’ni kendimize düstur edindik. Bilge Liderimiz Devlet Bahçelinin hedefi olan 2023 Lider Ülke Türkiyenin mimarlarını ve geleceğin Milliyetçi Türkiye’sinin yöneticilerini yetiştirme noktasında son nefes son nefer ve son damla kana kadar mücadele edeceğiz. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen Hz. Ali (S.A.V) öngördüğü gibi Ülkü Ocaklarının çalışkan neferlerine ve kursumuza yüreklerini ortaya koymuş gönüllü öğretmenlerimize verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca 15 Temmuz 2016 cuma günü yapılan alçak darbe girişiminde Ülkücü hareketin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu ülkede ülkücüler var olduğu sürece hiçbir hain emel sonuca ulaşamayacaktır” dedi.

Add Comment