Ülkü Ocakları Osmaniye il başkanlığı tarafından Ruhi Kılıçkıran ve ülkücü şehitleri anma programını düzenledi. Şehit ailelerimizin ve çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede aziz şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak,’yüreklere düşen ilk kor’ adlı tiyatro oyunu gösterisi yapıldı katılan bütün davetlilerin göz yaşı ile izlediği gecede. Ülkü ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu; ‘’Pembe panjurlu evimiz, iki çocuğumuz, arabamız ve mutlu bir yuvamız muhabbeti genç nesillerin rüyası olurken, onun çok ötesinde geleceği gören, tehlikenin farkına varan, vatanın bölünmez bütünlüğünün, milletin dirlik ve düzeninin kaygısını çeken ülkücü gençlik filizleniyordu her bir yandan. Üniversite kapılarına dayanan, ülkenin geleceğinde umut, milletin önünde ışık olacak fidanlar Başbuğlarının önderliğinde çığ gibi büyürken, bundan endişe eden karanlık güçler karıştırdı ortalığı. Yine gün bu gün, saat bu saatti. Patladı silahlar, düştü toprağa Ankara’nın bozkırında Çukurovanın çocuğu Ruhi Kılıçkıran. İlk oldu acısı büyük, son olsun dendi. Durmadı devam etti, üniversitenin taş zemini üstüne düştüğünde midesi boş, cebinde simit parası yoktu İmamoğlu’nun. Gözleri gündoğusunda, Balçar gibi atalarının geldiği yere hasret. Sarıl ölüme, beyaz ölüme yattılar; Önkuzular, Özmenler, Cemiller, Haçatlılar, Sazaklar ve binlerce Bozkurtlar bayraklaşarak.

Mustafalar tekerlekli sandalyelere mahkum gittiler. Onlar elbette geri dönmeyecekler.
Artık vatan toprağı şehit kanına doydu. Şehitlerimizin huzur içinde yatması için genç bozkurtların aydınlık ruhları şad olsun. Beyinleriyle, dökülmeden saçılmadan ve kirlenmeden vatan toprağını alın teriyle sulaması dileğimiz olsun. Yeniden Ergenekon’dan çıkmak için sözümüz söz, andımız and olsun. Bu yolda yürüyen Bozkurtların yolu açık, aziz şehitlerimizin
Allah milletimizi ilelebet korusun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene‘’ sözleriyle bütün şehit ailelerine ve davetlilere teşekkür etti. Geceye Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Fahri Kuyulu , Merkez ilçe Başkanı Tansel Elverdi , Kadınlar Kolu başkanı Selma Yücel, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara , MYK üyeleri İbrahim Karayiğit ve Ruhi Ersoy, Kadirli ilçe başkanı Çağlar Balcılar, Kadirli Belediye başkanı Ömer Tarhan, Sumbas Belediye başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Kaplan, Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran, Türk Eğitim – Sen Başkanı Ahmet Kandemir, Türk Sağlık – Sen Başkanı Fatih Üstüner, Türkav Başkanı Çağrı Hörmet ve çok sayıda davetli katılarak salonumuzu şereflendirdiler.

Add Comment