İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran Cebelibereket Kültür Merkezinde dualarla anıldı. 4 Ocak günü sabah 11.00’da kabri başında dualarla anılan İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran için akşam saatlerinde ise Cebelibereket Kültür Merkezinde anma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti. Programa yoğun çalışma temposundan dolayı katılamayan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Bey’in telgrafı alkışlar eşliğinde okundu.
Daha sonra programın açılış konuşmalarını yapan Osmaniye Ülkü Ocaklar İl Başkanı Hasan Şahin CEYLAN; “Her ülkücünün İbrahim’e su taşıyan karınca misali bu mücadelede yerini alacağına inancımız tamdır.” Ülkücüler bu ülkenin asli sahipleri ve ebedi sevdalılarıydı. Ülkücüleri aşmadan hiç kimse Türkiye üzerinde hak talep edemeyecek, bu aziz milletin birliğini bozamayacaktı. Filhakika öyle de oldu, kan verdik,can verdik, eğilmedik, bükülmedik. Türkmen Beyimizin de net bir şekilde,tarihin yaşanmışlığından aldığı güçle ifade ettiği gibi “ Can feda olsun, gerekirse Anadolu’yu yeniden feth ederiz” dedik . Mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmedik! Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ifadeleriyle “Ülkücü şehitlerimiz bedeli kanla, canla ödenmiş büyük ve milli bir görevi yerine getiren Türk milletinin soylu evlatlarıdır.” İşte bu sebeple, diyoruz ki; Bastığınız yerleri, toprak diyerek geçmeyin. Yerin altındaki kefensiz yatan kahramanları her fırsatta düşünün. İncitmeyin onları, sızlatmayın kemiklerini, muazzep olmasın ruhları. Sanmayalım ki buralarda yalnızız. Hayatlarının bağrında bir gül bahçesine girermişçesine kara toprağa giren bu günlere gelmemizde vesile olan yol başçılarımız ‘’Ruhi’miz Yusuf’umuz, Dursun’umuz, Süleyman’ımız, Mustafa’mız, Fırat’ımız’’ nezdinde tüm ülkücü şehitlerimizin emaneti bu salondadır. Mazisi şanlı dolu olan bu hareketin hakkını vermemiz elimizde ki maddi manevi tüm imkanları bu gün Osmaniye’de seferber etmeliyiz. Yoksa yarın huzuru mahşerde yiğitlerin yüzlerine nasıl bakarız? Her ülkücünün İbrahim’e su taşıyan karınca misali bu mücadelede yerini alacağına inancımız tamdır. Son Olarak. Türk milletini bölmek, Türk vatanını parçalamak, Türk kültürünü sindirmek isteyen her türlü iç ve dış odakların yoğun saldırılarına rağmen, evelallah Toros Dağları gibi dimdik ayaktayız. Ülkücüler var olduğu müddetçe, Türk milletine hiçbir zeval gelemez. Bozkurtların egemenlik sahasında çakallar asla ama asla yurt edinemez. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağolun Varolun! Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyerek konuşmalarını bitirdi.
Akabinde konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı KILAVUZ; ” Ruhi Kılıçkıran Osmaniye’nin muhterem bir evladıydı” Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz bu ulvi dava adına Allah’ın davası adına büyüklerin davası adına toprağa düşen ilk can ilk kan ağabeyimiz Ruhi Kılıçkıran. Ruhi Kılıçkıran denilince imanın adanmışlığın ahlakın maneviyatın samimiyetin ve doğallığın varlığı gözümüzün önüne gelmektedir. Ruhi Kılıçkıran denilince bu cennet vatanın ebet müddet Türk olarak yaşaması aklımıza gelmektedir. Ruhi Kılıçkıran yokluk içerisinde, zorluk içerisinde asla pes etmeden hedefe doğru kararlılıkla ilerleyen bir büyüğümüzdü. Ruhi Kılıçkıran Osmaniye’nin muhterem bir evladıydı. Eğitim hayatında başarıyla varlığını ortaya koyan, hiç bir bahanenin ardına sığınmadan her alanda her ortamda muzaffer olan bir kahramandı ve Ruhi Kılıçkıran’ın bir hedefi vardı, amacı vardı, Hedefi de amacı da büyük Türk Milletinin geleceği adına hizmet edebilmekti. Büyük Türk milletinin birliğini beraberliğini sonsuzluğunu yaşatmaktı. Ruhi Kılıçkıran Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okuduğu dönemde memleket millet düşmanı kalleşler tarafından maalesef kahpece şehit edilmiştir. Ama aslına bakılırsa Ruhi Kılıçkıran beden olarak toprağa girdi ama ruhen davasıyla fikriyle aramızdadır yaşamaktadır. Bundan hiçbir şekilde şüphemiz yoktur. Bütün şehitlerimiz her biri bir evliya hayatı derviş hayatı yaşarcasına varlıklarını milletine adamış kahramanlardır. Kılıçkıran ’la başlayıp binlercesiyle devam eden bir şehitler yolculuğu vardır. Tabiri yerindeyse Ülkücü Hareket Şehitler Kervanıdır. Cenab-ı Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bizleri şehitlerimize layık eylesin. Başta Ruhi Kılıçkıran ağabeyimize ve şehitlerimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e rahmet diliyorum, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Hepsini çok özlüyoruz, hepsinin varlığı bize güç katmaktadır. Rabbim bizlerin birliğini ve beraberliğini daim eylesin yaşasın büyük Türk Milleti, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Yaşasın Turan Ülkümüz, Yaşasın ebediyen hiçbir gücün önünde eğilmeyen birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz. Hepinize saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ne mutlu Türk’üm Diyene!” dedi.
Anma programına MHP Osmaniye İl Başkanı Melih LOŞ, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi ERSOY, MHP 21.Dönem Osmaniye Milletvekili Mehmet KUNDAKÇI, MHP 21. Dönem Hatay Milletvekili Mehmet Nuri TARHAN, Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim YANIK, MHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Ümmet KAYA, MHP Düziçi İlçe Başkanı Mehmet VURAL, MHP Toprakkale İlçe Başkanı Sami DEMİR, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan KOCA, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, MHP Dörtyol İlçe Başkanı Şerif Türker, Atalan Belde Başkanı Süleyman YILDIRIM, Ellek Belde Başkanı Recep SOY, Şair Lütfi YILDIZ, Geçmiş dönem ocak başkanlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda ülkücü genç katıldı. 4 Ocak Ruhi Kılıçkıran’ı anma programı Yorumcu, Gökhan KIRAÇ, Mehmet ÇEKER, Kaya KUZUCU’nun duygu dolu anlar yaşatması ve Ülkücü Şehit ailelerine çeşitli hediyeler ve plaket takdimi ile son buldu.

Add Comment