Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine destek sağlanması amacıyla “Milliyetçi Türkiye” adlı konser düzenledi. Sunumunu şair/yazar Yüksel Çetin Tokdemir’in yaptığı konserde sahne alan sanatçı Ali Kınık, dinleyenlerden yoğun ilgi gördü.
Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı, şair/yazar Yüksel Çetin Tokdemir’in sunumu ve sanatçı Ali Kınık’ın katkılarıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde (Amfi Tiyatro) ‘Milliyetçi Türkiye’ konseri düzenledi. Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürü Akın Coşkun, MHP İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Metehan Aydın, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı konser, Kuran-ı Kerim Tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Şair ve yazar Yüksel Çetin’in şiirlerle süslediği etkili sunumla devam eden konserin açılış konuşmasını yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, ülkücü şehitlerin adını anarak, Beraat Kandili’ni kutladı ve gerçekleştirdikleri projeler konusunda bilgi verdi.
Uyuşturucu madde bağımlığı konusunda birtakım çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Gönül, “ARGE birimimizin yaptığı araştırmaya göre; ilçemizde uyuşturucu madde kullanım yaşı 12-13’e kadar düşmüştür. Bu veri bizleri derinden üzdü ve uyuşturucuya hayır diyebilmek, gençlerimizi bu konuda bilinçlendirmek için video, spor etkinlikleri gibi çalışmalarımız oldu ve devem ediyor. Buradan başta Milaslı gençlerimiz olmak üzere tüm Türk gençliğine sesleniyorum. Damarlarınızdaki asil kanı uyuşturucuyla kirletmeyin!” diye konuştu.
Son zamanlarda sosyal medyada ve yandaş olarak nitelediği medya kuruluşlarında ‘Türk milliyetçileri bölündü, parçalandı’, ‘ülkücüler yok olacak’ şeklinde paylaşımlarda bulunulduğunu hatırlatan Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Metehan Aydın, “Ülkücüler, Türk milliyetçileri burada, siz neredesiniz?” diyerek ülkücülerin davalarına her zaman sahip çıkacaklarını vurguladı.
Konuşmaların ardından çekilişle çeşitli hediyeler dağıtıldı. Seslendirdiği şiirlerle duygu dolu anlar yaşatan Tokdemir, ‘Bayrak’ isimli şiiriyle büyük beğeni topladı. Konseri izleyenleri coşturdu. Gecede sahneye çıkan MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Kiriş ve Şimşek zeybek oynadı.
Daha sonra, “Ali Ayşe’yi seviyor” şarkısıyla gönüllerde taht kuran sanatçı Ali Kınık sahneye çıkarak türkülerini ve şarkılarını seslendirdi. Dinleyenlerin her şarkısına eşlik ettiği Kınık, gece boyunca bolca alkış aldı.

Add Comment