Ülkü Ocakları mensubu kardeşimiz Aleyna KARDEŞ Hanımefendi Mart ayında Afyon’da gerçekleşen Karma Dövüş Sanatları (MMA) Spor Dalı Türkiye Şampiyonasında birinciliği kazanarak Türkiye Şampiyonu unvanını kazanmıştı.

Aleyna Hanım bu başarısını 6 – 8 Mayıs tarihlerinde Antalya’da yapılan Balkan Şampiyonasında da gösterdi. Ve Balkan Şampiyonluğu Madalyasının yanı sıra Temmuz ayında A.B.D.’de gerçekleşecek “Dünya Şampiyonası”nda ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

Balkan Şampiyonu Asena’mız Aleyna KARDEŞ bu mutluluğunu paylaşmak üzere Kocaeli Ülkü Ocaklarına koşarak, madalyasını İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN Beyefendi ile paylaştı.

Müsabakalarını adeta tekrar yaşarcasına İl Başkanımıza anlatan Aleyna Hanımefendi, madalya alış sahnesini tarif ederken de adeta podyumdaki kadar heyecan içerisinde idi. Gözlerindeki ışıltı ile A.B.D. de göndere bayrak çektirtmek ve İstiklal Marşımızı çaldırtmak istediğini dile getiren KARDEŞ’in azmi ve kararlılığı İl Başkanımızca takdir edildi.

İl Başkanımız ÖZCAN; “Aleyna Hanım’ın ziyaretimize gelerek, bizimle mutluluğunu paylaşmasından büyük gurur duyduk. Göğsümüzü kabarttı, Allah gayretlerini arttırsın, başarılılarını daim kılsın.

Bizler biliyoruz ki bu tür büyük başarılar, büyük gönüllü insanların, usanmak bilmez gayretlerinin neticesinde elde edilir. Eminiz ki bu madalyalar onu yenileri için şevklendirecek, daha çok çalışacak ve yeni şampiyonluklarla milletimizi en iyi yerlerde, layığı ile temsil edecektir.

Bir kez daha başarılarının devamını temenni ediyoruz. Dünya şampiyonasında Cenab-ı Allah asenamızın yar ve yardımcısı olsun.” Sözleri ile duygularını dile getirdi.

 

 

 

 

 

Add Comment