Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı arasında bir protokol imzalandı. Protokol gereğince, Vakıf binası içindeki Şehit Polis Fethi Sekin Sanat Atölyesi’nde ‘Geleneksel Türk Evleri’ maket olarak ahşaptan yapılacak. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verilirken, kursta elde edilen ürünler sergilenmek suretiyle toplumun beğenisine sunulacak.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın makamında, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ve Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül’ün protokolü imzalamalarının ardından Milas Ülkü Ocakları hizmet binasına geçildi.

Şehit Polis Fethi Sekin Sanat Atölyesi ile birlikte açılışı yapılan Abdullah Buğra Koçlar Konferans salonunda konuya ilişkin bir açıklama yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül; “El sanatlarımıza karşı toplumsal duyarlılığımızı arttırmak, özellikle gençlerimiz ve ev kadınlarımızı bu güzel uğraşla buluşturmak adına bir ilki bugün gerçekleştirmiş olacağız.

İlk kez Ülkü Ocaklarıyla, Milli Eğitim ve Halk Eğitimi müdürlükleri arasında bir protokol ile işbirliği yapılıyor. Bizler bunun önemini biliyoruz ve bunu bir başlangıç olarak kabul ediyor, önümüzdeki süreçte daha farklı projelerle yine kurumların işbirliğinde halkımıza yararlı hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.  

“Kudüs, Türk ve İslam dünyasının kutsal davasıdır”

Vakıf Başkanı Gönül, son günlerde ülkemizin ve tüm İslam dünyasının bir numaralı gündemini oluşturan, Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmak istenmesi düşüncesine sert bir çıkış yaparak; “Bu haçlı girişimine karşı Liderimiz sayın Devlet  Bahçeli ve Genel Başkanımız sayın Olcay Kılavuz gerekli tepkilerini en ağır sözlerle ortaya koymuşlardır. Türk ve İslam Dünyası için Kudüs, ezelden ebediyete kadar kutsal bir dava olarak kalacaktır. Çünkü Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Dolayısıyla böyle bir düşünceyi şiddetle kınıyoruz. Böyle bir şeyin olması halinde Liderimizin de söylemiş olduğu gibi akacak kan sadece İslam dünyasının kanı olmayacaktır” diyerek, bir an önce İslam dünyasının bir araya gelmesi gerektiğini ve sadece söylemlerle değil, bu uğurda gerekli adımların atılması gerektiğine vurgu yaptı.  

 “Burası da bir Eğitim yuvasıdır”

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül’ün ardından söz alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise, Ülkü Ocaklarının da bir eğitim yuvası olduğuna dikkat çekerek; Milas Ülkü Ocakları, gerçekleştirdiği çalışmalar ile uyuşturucuyla mücadele kapsamında bir başarıya imza atmıştır. Şimdi de sanat atölyesinin açılmasıyla, birçok kişi bundan faydalanacaktır. Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğü olarak bundan böyle de bu tür işbirliğinin sayısını arttırmalıyız. Çünkü gençlerimizi önemsiyoruz. Çünkü kadınlarımızı önemsiyoruz. Her şeyden öte de bize mahsus sanatımızı önemsiyoruz ve gençlerimizin, kadınlarımızın sanatın her dalıyla uğraşmasını arzu ediyoruz. Vakıf olarak arkadaşlarımız böyle bir konuyu bize ilettiklerinde bu işbirliğine sıcak baktık ve hemen çalışmalara başladık. Nihayet bugün sonuçlandı ve imzaladığımız protokol ile bu işbirliğini perçinledik. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum ve her zamanda Ülkü Ocaklarının destekçisi olacağız.” dedi.  

“Geleneksel Türk Evleri, ahşap oyma ile hayat bulacak”

Açılacak kurs ile ilgili teknik bilgi veren Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ise, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi ahşap oyma, el sanatlarımızın öne çıkan bir dalıdır. Bu kursta geleneksel Türk evlerimiz ahşap olarak hayat bulacak. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verilirken, kursta yapılan ürünler de bir sergi ile toplumun beğenisine sunulacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Abdullah Buğra Koçlar Konferans Salonu ve Şehit Polis Fethi Sekin Sanat Atölyesi, okunan Kur’an-ı Kerim ve ardından yapılan dualarla açıldı.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül yaptığı teşekkür konuşmasında;

 “İlçe Milli Eğitim Müdürüm İsa Bal, Halk Eğitim Merkezi Müdürüm Tunahan Bayram, MHP Milas İlçe Başkanım Sinan Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Emin Nazmi Ünlüsoy, Meclis Üyelerim Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek, Mehmet İnpınar, Muhtarlar Derneği Başkanım Mehmet Çoban, Muhtarlarım Recep Panay, Mevlüt Korkmaz, Bayram Arici, kıymetli kardeşim BilgeKaan Gücel, Milasımızın değerli Basın mensupları ve her biri kıymetli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ayrıca katılamadıkları için arayarak veya mesaj yolu ile bizleri kutlayan başta Milas Kaymakamımız Eren Arslan bey olmak üzere, her gönlü güzel insana en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Beden veya ruhen bizimle olan her güzel gönle ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah’ın izni ile daha güzel çalışmalarda yine birlikte olacağız.Selam ve muhabbet ile” sözlerini tamamladı.

 

 

Add Comment