Mersin/Mut Ülkü Ocakları, Kurban Bayramı münasebetiyle ilçedeki merkez mezarlıkta bulunan şehitliği ziyaret etti. Ziyaret kapsamında şehit kabirleri sulandı, temizliği ve bayrakları kontrol edildi, çiçekler dikildi ve dualar edildi.

Daha önce ilçenin farklı bölgelerindeki şehit kabirlerini ziyaret eden Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanlığı, bu kez bayram dolayısıyla ilçedeki merkez mezarlıkta bulunan şehitliği ziyaret etti.   

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Mut Ülkü Ocakları Başkanı Soner KIR “Şehit, Allah rızası için; din, vatan, millet uğruna canını veren kişiye denir. Bizim milletimizde bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Ölümün üzerine gözlerini kırpmadan giden, kanlarıyla bayrağımıza al rengini veren bu insanlar, geride bize bu cennet vatanı bıraktılar. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Bugün bu ziyareti gerçekleştirerek şehitlerimizle de bayramlaşmak istedik. Bundan sonraki süreçte de bize düşen en büyük görev şehitlerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi koruyup ve kollamaktır. Her türlü iç ve dış tehditlere karşı dik durmaktır. Ülkücü Türk Gençliği ‘ne Millet olma bilincini aşılamak ve vatan sevgisinin önemini hissettirmektir. “ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

Add Comment