Mersin/Mut Ülkü Ocakları, ilçedeki merkez mezarlıkta bulunan şehitliği ziyaret etti. Ziyaret kapsamında şehitlerimizin kabirleri sulandı, temizliği ve bayrakları kontrol edildi, dualar edilerek şehitlerimizin ruhuna gönderildi.

Mersin/Mut Ülkü Ocakları ilçede yer alan şehit kabirleri ziyaretine devam ediyor. Daha önce Işıklar, Göksu ve Doğancı Mahalle kabristanındaki şehit kabirlerini ziyaret edip temizlik durumunu ve bayraklarını kontrol eden Mut Ülkü Ocakları bu kez de İlçe merkez mezarlıktaki şehit kabirlerini ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Mut Ülkü Ocakları  Soner Kır “Şehit, Allah rızası için; din, vatan, millet uğruna canını veren kişiye denir. Bizim milletimizde bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Ölümün üzerine gözlerini kırpmadan giden, kanlarıyla bayrağımıza al rengini veren bu insanlar, geride bize bu cennet vatanı bıraktılar. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Bundan sonraki süreçte de bize düşen en büyük görev şehitlerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi koruyup ve kollamaktır. Her türlü iç ve dış tehditlere karşı dik durmaktır. Ülkücü Türk Gençliği ’ne Millet olma bilincini aşılamak ve vatan sevgisinin önemini hissettirmektir. “ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment