MERSİN/MEZİTLİ ÜLKÜ OCAKLARI GENÇLİK ŞÖLENİ DÜZENLEDİ

Mersin/Mezitli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gençlik şöleni büyük ilgi gördü. Mezitli Viranşehir soli pompeiopolis arena’da gerçekleştirilen şölene Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Soner Deniz, Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman, MHP Mersin İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, Ülkücü İşçiler İl Başkanı Mehmet Veysi Çalışkan, Ülkü Ocakları Yenişehir İlçe Başkanı Ali Ateş, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Ömer Sıddık Narin, Ülkü Ocakları Tarsus İlçe Başkanı Emre Bircan, Ülkü Ocakları Anamur İlçe Başkanı Hüseyin Batum, Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanı Murat Sezer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Tolga Arslan ve Daire Başkanları, Taş Medreseliler İl Başkanı Ünal Atik, 24. Ve 25. Dönem MHP Mersin Milletvekili Dr. Ali Öz MHP Mersin İl ve ilçe Kadın Kolları Başkanları ve yanı sıra çok sayıda ülkücü katıldı.
Mezitli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gençlik şöleninde açılış konuşmasını yapan Mezitli Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa İzci; Gündelik hevesler ardında hayıflanan nemelazımcı zihniyetin çoraklaştırmaya çalıştığı Türk milletine, bu çirkin zihniyete dur diyecek ve kahraman atalarının izinde yürüyecek neferlerin gençlik aşısı olan Ülkü Ocakları, Türk’ün damarlarındaki asil kanını zehirleyecek her türlü belanın karşısında Elif misali dimdik durmuştur! Ve bundan sonra da bir bozkurtçasına durmağa devam edecektir. Bu duruşun en güzel örneklerinden birisi bugün bir defa daha görülmüştür.
Sözüm ona aileyi ve gençliği korumaya çalışıp dindar bir gençlik istediğini ifade edenler, yüce dinimiz İslam’ın emretmediği tüm kötü alışkanlıkların yolunu açan bir tabloyu ortaya koymuştur. Türk Milleti olarak asil kanı damarlarında hisseden her vatan evladının bu çirkef oyuna 19 Mayıs 1919 ruhuyla dur demesi lazımdır!
Ülkü Ocakları’nın terbiyesi ile yetişip ahlaklanmayan her gencin bu çamur batağında boğulacağı muhakkaktır. Bu kutsal davanın neferleri olarak bizler diyoruz ki;
Ocağa gelen genç Fatih olur, Alparslan olur, Atsız olur, Bilge Kağan olur, 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal olur!
Türk Milliyetçileri olarak şimdiye kadar bu nemelazımcı düzenin karşısında yılmaz yıkılmaz iman kaleleri olarak yer aldık. Bu şimdiden sonra da devam edecektir. Sizler bugün burada yanımızda dik bir şekilde durmakla 19 Mayıs Gençlik Ruhuyla yerinizi ve safınızı belli ettiniz. Türk gençliği kendisini eritmeye, yok etmeye çalışan her türlü zillet ve illete karşı önceden nasıl ise, bugün de aynı şekilde mücadele vermektedir. Bu mücadele bizlerin, bizden önceki nesle bir ahde vefa borcumuz ve yarınlara bırakılacak olan emanetimiz olacaktır. Herkes bir defa daha bilmelidir ki, Türk Milliyetçileri ezelden ebede zalimin karşısında Yavuz; mazlumun yanında Yunus olarak yer alacaktır!
Bu kutlu davada omuz omuza mücadele vermek her Türk’ün asli vazifesidir!
Türk Milletinin Gençlik Aşısı olan Ülkü Ocakları olarak, 19 Mayıs Gençlik Ruhuyla sonuna kadar bu mücadelenin çelikleşen kılıcı, sıkılan mavzeri olacağımıza yemin ediyoruz!
Varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun.
Ne Mutlu Türküm Diyene. diyerek sözlerine son verdi.
Düzenlenen gençlik şöleninde Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçıları Osman Öztunç ve Gürbüz GÖZÜM konser vererek izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment