Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Peygamber Efendimizin doğumun 1443 yılında Mersin Büyük Şehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda Kutlu Doğum programı düzenledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan programa Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan ve İl Ocak Yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.  Program Kuranı Kerim Tilaveti Türkiye birincisinin Kuran Tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan,  “-Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik- hitabının büyük muhatabı, Efendiler Efendisine, Hz. Muhammed (sav) sevgililer sevgilisine salât ve selam olsun.” diyerek başladığı konuşmasına, “Peygamberimiz (sav)in örnek ahlakını çok iyi araştırmalı, 21 yüzyılın yozlaşmış, kendinden geçmiş adeta ölmek üzere olan duyarsız ruhlarına aşılamalıyız.”  diyerek devam etti. Doğan, sözlerini “Ruhların kurtuluşu, alemlere rahmet adı arş-ı alada Ahmet, arzda Muhammed olan peygamber efendimizi taklit ederek değil ancak O’nu anlayarak mümkün olur. Öncesi ve sonrası olmayan, ol deyince olduran Allah azimüşşan bize habibini resulünü anmaktan anlamaya giden yolda muvaffak eylesin.” diyerek bitirdi.

Program slayt gösterisi, ilahi dinletisi, semazen gösterisi ve Peygamber Efendimiz için okutulan 571 Hatim’in duası yapılarak program son buldu.

 

[gallery itemtag=”div” link=”file”]

Add Comment