Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı teşkilatının ve Mersinli Ülkücülerin yoğun katılım sağladığı iftar yemeğini Marehan Toplantı Merkezinde düzenlendi. İftar programına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP Mersin İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ve yönetimi, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları Mersin İlçe Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Meclis Üyeleri ve teşkilatın güzide mensupları katıldılar.

Program Ay Yıldız ilahi grubunun Neyzen ve Semazen gösterisiyle başlayıp Kuran-ı Kerim Tilavetiyle devam etti. Yemeğin Ardından Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan DEMİR Bey açılış konuşmalarını yaptılar. Ülkü Ocakları Mersin eski Başkanlarından Cemal Yazdıç Bey’in koordinasyonunda müzayede yapılıp Osmanlı Devlet armasının olduğu tablo açık arttırmaya sunuldu ve tablo Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz Beyde Kaldı ve tabloyu İl Ocağımıza hediye ettiler. Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı bu özel günde yalnız bırakmayan tüm Ülkücü camiaya teşekkürleri bildirip, Yaklaşan Ramazan Bayramının en içten dileklerle kutladılar.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanımız Gökhan DEMİR yaptıkları konuşmada :

Bugün bizi bu ortamda buluşturan, aynı sofrada iftar açmamızı sağlayan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamdu senalar olsun. Gönül ister ki, Kerkük’te, Gazze’de, Halep’te, Kudüs’te, Doğu Türkistan’da çocuklar gülen yüzlerle iftar sofrasına otursun. Ama gelin görün ki, gerçekler tam aksi yönde hayat buluyor. Temennimiz bu kutlu günlerin sizlere, ailenize, ülkemize, milletimize ve bütün dünyaya iyilik ve güzellikler getirmesi yönündedir. Duamız bu mübarek günlerin, ayrılığa değil birliğe; öfkeye değil sevgiye vesile olmasından yanadır.

Türk Milleti’ni sonsuza dek bağımsız ve hür bir şekilde yaşamasını savunan, Türk Milleti önderliğinde Müslümanların kardeşliğini sağlamak amacı güden, Türk Milleti’nin liderliğinde bütün insanlığın huzurunu sağlamak isteyen Ülkücü Hareket’in amacı Türk Milleti’ni güçlü ve mutlu kılmak, hedefi ise Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada Lider Ülke yapmaktır. Ülkücü Hareket bu doğrultuda yıllarını heba etmiş, önüne çıkan engelleri bir bir aşmıştır.

Yine bir Ramazan günü iftarı yaptıktan hemen sonra şehadet şerbeti içen Ruhi Kılıçkıran’dan, mezuniyetine az bir zaman kala, kendi okulunda hain eller tarafından şehit edilen Fırat Çakıroğlu’na kadar, bu dava uğruna yıllarını feda etmiş şehitlerimizin ve Başbuğumuz emaneti olan ÜLKÜ OCAKLARI’na layıkıyla sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir.

Ülkü Ocakları, şehit kanlarıyla sulanmış kutlu bir kervanın adıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana ağabeylerimizden aldığımız emaneti layıkıyla taşımak adına sorumluluk duygusuyla hareket etmeye çalışıyoruz. Ülkeyi yönetecek kadroların Cenab-ı Allah’ın izniyle Ülkü Ocakları çatısı altından çıkacağına inanıyorum. Her biri Bedr’in aslanları misali, Allah yolunda mücadele eden ağabeylerimizin, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bizler; gücümüzü, şanlı mazimizden alarak, şehitlerimizin izinden giderek, Türk milletinin ve gençliğinin teminatı olarak, emin adımlarla yürüyoruz. Bu çetin yolda sizlerin varlığı ve desteği bize, güç vermektedir.

Ülkücülük, “Vatanımın, ha ekmeğini yemişim, ha uğruna kurşun” diyebilen yiğitlerin şeref payesidir Teşkilatsız, metotsuz, plansız hareket edenler sürekli mağlubiyeti yaşarken; teşkilat içerisinde hareket edenler daima sonuca yaklaşmaktadır. Heyecan ve umutlarımızı, disiplinimiz ve sabrımızla birlikte ele aldığımızda; bizim için aşılamayacak hiçbir engel kalmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, dün idrak ettiğimiz Bin aydan hayırlı Kadir Gecenizi kutlar, akabinde erişeceğimiz Ramazan Bayramınızın hayırla vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Yüce Allah; tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri şu mübarek günler hürmetine kabul etsin. Ocağımız tütsün, soyumuz sürsün, yolumuz, bahtımız açık olsun. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Sağolun, varolun, Allah’a emanet olun dedi .

Add Comment