Mersin Ülkü Ocakları tarafından, Anneler Günü kapsamında, şehadet şerbetini ab-ı hayatı kanarcasına yudumlayan Ülkücü Şehitlerimizin anneleri ziyaret edildi.

Ziyaretler esnasında önce şehilerimizin kabri başında dualar edilip, hemen akabinde ailelerine ziyaret gerçekleştirildi ve kutsal davamıza bir evladını şehit verirken binlercesinin manevi analığını kazanan annelerimizin mübarek elleri öpüldü.
Hatırlanmalarından ötürü duydukları memnuniyeti sık sık ifade eden annelerimizin ettiği dualar ve evlatlarının şehit ediliş anlarını “tekrar yaşarcasına” anlatmaları tüm ziyaret ekibini manevi havayı yeniden teneffüs etmesini sağladı. Ziyaretimizle mutlu olan annelerimiz evlatlarının şehadeti ile ancak ve ancak onur duyduklarını ifade ettiler.
Ziyaret sürecinde, Mersin Ülkü Ocakları il başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve teşkilatı, ailelerimiz ile hasbihal edilip dertlerini dinledi. Annelerimizin sohbetinden, evlatlarının şehadeti ile ilgili bilgiler alındı.
Misafiri olduğumuz şehit annelerine günün anlam ve önemine binaen şehitlerimizin portre resimleri,çiçekler ve mukaddes bayrağımıza sarılı Kur-an’ı Kerimler hediye edilmiştir.

Add Comment