Ülkü Ocakları Mersin / Mut İlçe Başkanlığı olarak elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanlarımızdan Ali Metin Tokdemir ve Ülkü Devi Ferhat Tüysüz ağabeylerimizin vefatlarının yıldönümünde Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutarak dualarla andık.

Ortaöğretim teşkilatının katılımı ile gerçekleşen programda Ali Metin Tokdemirve Ferhat Tüysüz ağabeylerin hayatından bilgiler sunuldu. Her iki ağabeyimizin teşkilatçılığı ve örnek yaşantısı üzerinde duruldu.

Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı Soner Kır “ Ülkü devi her iki ağabeyimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Onların teşkilatçılığından, davaya sadakatlerinden,  yaşantılarından kendimize örnek almamız gereken unsurlar mevcuttur. “ Ahde Vefasızlık İmansızlıktır” anlayışını kendimize şiar edinmiş bir davanın temsilcisi olmamız hasebiyle böyle bir etkinliği gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Geçmiş dönemlerde görev yapmış, gerek şehit düşmüş gerek vadesiyle vefat etmiş ağabeylerimizi unutmadan, emanetlerine sahip çıkıp bu emaneti gelecek kuşaklara aktarabilme sorumluluğu içinde olacağız ve çalışmalarımızı bu yönde  sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

 

 

 

 

Add Comment