Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı “Sözde Ermeni Soykırımı ve Gerçekler” adlı konferans düzenledi.
24 Nisan Pazar günü düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Şen katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetiminin de katıldığı konferansa yoğun katılımın olduğu gözlendi.
Şehitler için bulunulan saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin yaptı. Şahin: “Tarihin hiçbir döneminde, Türk’ün olduğu hiçbir bölgede soykırım yapılmamış. Türk Milleti soykırım yapacak bir millet olmadığı gibi soykırım yapılmasına da izin vermeyecek bir millettir” dedi.

Hem Amerika’nın hem de Avrupa’nın kendi tarihine bakması gerektiğini söyleyen Şahin: “Fransa’nın Cezayir’e, Almanya’nın Yahudilere, Amerika’nın da yerel halkına nasıl soykırım yaptığını tüm dünya biliyor iken Türkiye’yi yapmamış hatta teşebbüs dahi etmemiş olduğu bir sözde soykırımla suçlamaları mantıksızdır. Önce kendi tarihlerine bakmaları gerekir sonra da Türk-Ermeni meselesinde gerçekleri araştırmaları gerekir, kağıt üzerinde uydurma belgelerle uydurma rakamlarla Türk Milletini suçlayamazlar. Genç nesillerin tarihini iyi bilmesi, Türk Milleti’nin soykırım yapacak bir millet olmadığını ve belgeleriyle, gerçekleriyle soykırım olmadığını da öğrenmesi için böyle bir konferans düzenledik. İnşaallah gençlerimiz içinde faydalı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığına teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Hasan Şen: “Ülkemizde yaşayan ermeni kökenli vatandaşlarımızda çok iyi biliyorlar soykırım olmadığını. Soykırımla karşılaşmış olsalardı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde rahatça yaşayabilmelerine imkân olur muydu, elbette olmazdı. Kendileri dahi sözde soykırım konusunda Türk ve İslam düşmanı olan ülkelerin kendi aralarında aldıkları kararları kabul etmiyorlar. Berlin’de kağıt üzerinde ermeni soykırımı diye bir şey uydurdular, sahte belgeler ortaya koydular. Sahte diyorum ve bunu kafamızdan atmıyoruz elbette. Almanya başka Fransa başka Ermenistan’ı başka rakamlar ortaya atıyorlar. Devlet arşivlerini açalım dediğimizde bu teklifi de kabul etmiyorlar. Hem gerçekleri ortaya çıkarmak istemiyorlar hem de ortaya attıkları sözde soykırım konusunda da aralarında rakamsal anlamda uzlaşma olmadığını görüyoruz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konferansta belgelerle detaylı bilgiler veren Hasan Şen, gençliğin bu konuda gerçek fikirlere sahip olması gerektiğini de söyledi. “Özellikle genç nesiller için bilinçlendirme amaçlı düzenlenen bu konferans için Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığına teşekkür ediyorum” diyerek konferansı bitirdi.

Add Comment