15 Temmuz darbe girişiminin başkahramanı Şehit Ömer Halisdemir adına Cumhuriyet Anadolu Lisesine kütüphane açıldı. Malatya Ülkü Ocakları tarafından yapılan kütüphanenin yapılacağı okul olarak özellikle Cumhuriyet Anadolu Lisesi seçildi.

8 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış töreninde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Erdem, Türk Ocakları yönetimi, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin ve yönetimi yer aldı.

Ülkücü gençlerin çoğunlukta olduğu kalabalık bir öğrenci grubunun önünde açılış kurdelesini kesmeden önce kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Fevzi Şahin: “Ülkü Ocakları olarak Malatya’da 24 kütüphane projemiz vardı bunlardan bir tanesini de vatanını ve milletini canı pahasına koruyan şehit Ömer Halisdemir adına gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Yeşil Gladyo, her zaman kaybedecektir”

15 Temmuz tarihinin Türk tarihinin en karanlık, en çetrefilli günü olarak tarihe geçtiğini belirten Şahin: “Seçilmiş hükümeti devirme ve devleti ele geçirme çabaları TSK içine sızmış dış güçlerin maşası olan yeşil gladyo dediğimiz terörist yapı namlularını Türk Milletine çevirmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında boy gösteren bu yapı günümüzde de karşımıza cemaat olarak çıkmıştır. Karşısında hanedan değil Türk Milletinin ta kendisini bulmuş ve kaybetmiştir. Türk tarihinde Hasan Tahsin ne ise 15 Temmuz gecesi de Ömer Halisdemir o’dur. Mustafa Kemal Atatürk’ün geldikleri gibi giderler dediği İngilizler, nasıl geldikleri gibi gittiyse 40 yıllık süre zarfında devlet içine sızmış bu terörist yapı da aynı mücadele sonunda def edilmiştir” dedi.

Ülkü Ocaklarına teşekkür ederek kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Erkan Çelik: “Bu darbe girişiminin mutlak başkahramanlarından şehit Ömer Halisdemir adına kütüphane yapılması ve bu kütüphanenin Malatya içerisinde bizim bünyesinde bulunduğumuz okulda gerçekleştirilmesi ayrı bir onur veriyor. Başta Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin Bey’e ve bu yolda desteğini esirgemeyen Ülkü Ocakları yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra kütüphane incelendi. Hem milli hem dini bir şuurla nesiller yetiştirmek istediklerini ve bu yolda 24 kütüphane projesinin 4 tanesinin gerçekleştiğini belirten Fevzi Şahin, bu kütüphanemizle birlikte kütüphane projelerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Sadece Malatya Merkez olarak değil aynı zamanda ilçelerimizi, köylerimizi dahi bu projeye dâhil ettik. Doğanşehir Polatlı da yaptığımız kütüphanemiz bunun için öncü bir örnektir” dedi.

 

 

 

 


Add Comment