Malatya Ülkü Ocakları 2016-2017 Eğitim Ve Sosyal Faaliyetler Strateji Değerlendirme Toplantısı

VATANIN VE MİLLETİN TEMİNATI ÜLKÜCÜLER…
Devletin ve aynı zamanda büyük Yüce Türk Milletinin teminatı Ülkücüler Malatya Öğretmen evinde toplandı.

Malatya Ülkü Ocakları 2016-2017 Eğitim Ve Sosyal Faaliyetler Strateji Değerlendirme Toplantısı Fevzi Şahin Başkanlığından gerçekleştirildi.
Basına açık ve kapalı olarak 2 oturumda yapılan strateji değerlendirme toplantısında Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Fevzi Şahin, anlamlı ve nama yüklü bir bir konuşma yaptı.

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Fevzi Şahin’in konuşması satır başlıkları ile aynen şöyle:
“ÜLKÜ OCAKLARI VATANIMIZ UĞRUNA ON BİNLERCE ŞEHİT VERDİ”
“Bozkurt yürekli dava arkadaşlarım ve dava kardeşlerim, basınımızın güzide temsilcileri, hepinizi en derin muhabbet ve saygılarımla selamlıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım Kurulduğu ilk günden bu yana devletimizin üniter yapısı, milletimizin mutluluğu ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna on binlerce şehit veren ülkü ocaklarının il başkanı olma şerefini bana nasip ettiği için, huzurlarınızda Cenab-ı Allah’a binlerce kez hamdü senalar olsun.
“KUTSAL DAVA SANCAĞINI HEDEFE ULAŞTIRACAĞIZ”

Bu vesileyle bizlere emanet edilen kutsal dava sancağını da lekelemeden,kirletmeden ve hiçbir çıkar karşılığında satmadan hedefe ulaştıracağımızın da dost düşman herkes tarafından bilinmesini isterim.
Bizlerin düsturu, Cenabı Allah’ın rızasını gözeterek bir nesil yetiştirmek, üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmak ve ülküdaşlarımıza, şehit ve gazilerimize layık olabilmektir. Bizler şehitleri olan bir makamda oturduğumuzun bilincinde olan, Türk Milletinin hizmetinde ve Türk gençliğinin yetişmesi için mücadele eden gönül erleriyiz.
“ÜLKÜ OCAKLARI’NIN MİSYONU YANİ GÖREVİ AMACI”

Dolayısıyla, bu vazife kapsamında atılan her adım baki olan ahiret makamını kazanmak içindir. Tam anlamıyla biliyor ve idrak ediyoruz ki; ülkü ocaklarının misyonu yani görevi amacı; Türk tarihini iyi bilen, Türk kültürünü özümsemiş, Türkiye’nin iç ve dış meselelerine hakim, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, Türklük gurur ve şuuru; İslam ahlak faziletiyle donanmış, kendi alanlarında uzman, ülkücü fikir sistemini iyi bilen, dürüst karakterli yani şahsiyetli nesiller yetiştirmektir.

Çünkü biz öyle bir neslin mirasçılarıyız ki düşün bir tarafta, Sultan Ahmet meydanına 330 yılında İmparator I. Konstantin onuruna Çemberlitaş sütunu, İstanbul’un yedi tepesinden biri olan ve şu anki adıyla Çemberlitaş olarak adlandırılan semtteki tepeye dikilmiş ve güneş tanrısı olarak tapılmış.

“ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR KURUMUDUR”
Diğer taraftan ise Selimiye, Süleymaniye gibi ibadethaneler kurup Allah’a diz çöken bir medeniyetin temsilcisi ve mirasçılarıyız. Kendisini tanrı olarak gören bir medeniyet ile Allaha diz çökmüş bir medeniyetin tarihe karşı misyonu ver iddiası da farklı olaca

ktır. Adından da anlaşıldığı gibi ülkü ocakları eğitim ve kültür kurumudur.

“KADİM VE BÜYÜK MEDENİYETLER İMANLA KURULUR”
Bizim İçin Ülkücülük içi Kevser nuru ile dolu bir kaseye benzer. Kıymetli olan kevser nurudur.
Kase ise içindeki Kevser nurunu yansıttığı ölçüde değerlidir.

Yani içi alev alev Müslüman dışı pırıl pırıl Türk içi dışına hakim dışı içine köle bir anlayışın vücut bulması; izlediğimiz ana ilkenin değişmez ve sarsılmaz düşüncenin stratejisidir.

Kadim ve büyük medeniyetler para ile değil inançla imanla kurulur. Ve parasızlıktan değil inançsızlıktan imansızlıktan çöker.
“DEVLETİMİZ EBED MÜDDET PAYİDAR YAŞAYACAKTIR”

Ülkü Ocakları olarak yüksek karakterli, vasıflı, imanlı, inançlı, başı dik yüreği tertemiz genç nesiller yetiştirdiğimiz sürece devletimiz ebed müddet payidar bir şekilde yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın tüm teşkilatlarımız ve Türkiye’miz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.

 

 

 

 

Add Comment