Kütahya Ülkü Ocakları düzenlemiş olduğu yürüyüş ile 26 Şubat 1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı’da Ermeniler tarafından vahşice katledilen soydaşlarımızı anarak,yapılan soykırımı kınadı.

Çok sayıda Ülküdaşımızın katıldığı yürüyüşte Azerbaycan ve Türk bayrakları ile yürüyen Ülküdaşlarımız sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesinde basın açıklaması yaptı.Basın açıklamasında;Ermenilerin Hocalı’da 83 çocuk, 106 kadın ve 70′den fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplam 613 kişiyi katledildiğini,cesetler üzerinde yapılan incelemelerde birçoğunun yakılmış olduğu, gözlerinin oyulduğunun,hamile kadınlar ve çocukların da bu vahşete maruz kaldığını söylendi.

Cesetler üzerinden yapılan incelemelerde, bir çoğunun yakılmış olduğu, gözlerinin oyulduğu tespit edildiğini,yakın bir tarihte meydana gelen ve bütün insanların gözünün önünde yaşanan o gecenin insanlığın yüz karası olduğu vurgulandı. Arkasına Rus desteğini alan Ermeni ordusunun, Hocalı’da yaşayan silahsız kadın ve çocukları vahşice yok ettiğini,insanların derilerini soyarak, hamile kadınların karınlarını yararak, çocukların cesetleriyle oyun oynayarak yüzlerce insan o gece hunharca, barbarca öldürüldüğü belirtildi.

Hiç  kimsenin aklına gelmeyecek işkence yöntemleri bu insanların üzerinde denendiği belirtilerek soydaşlarımızın hiçbir suçlarının olmadığının suçları sadece Türk olmalarının altı çizildi.

 

Add Comment