İslâm âlemi mübarek Kurban Bayramı’na erişecek olmanın haklı gururunu ve sevincini taşıyor. Kurban, Allah’a yönelmenin, Allah’a kulluk etmenin en samimi ifadelerinden biri olduğu gibi aynı zamanda Müslümanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmanın, kardeşlik ve dostluğun, birlik ve beraberliğin, ümit ve gayretin arttığı mübarek bir ibadettir. Bu manevi iklimde Cenab-ı Hak’tan tüm samimiyetimizle niyaz ediyoruz ki; Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza yönelen sistemli baskı ve zulüm son bulsun. Kırım’ın gözyaşı dinsin, Kerkük yaralarını sarsın. Türkmendağı mahzun, Afganistan yaralı, Myanmar kan içinde kalmasın. Somali’de açlıktan, Yemen’de susuzluktan kırılan mazlumların çilesi dolsun. İslâm’ın nurlu şafağı Türk milletinin gönül burçlarında yeniden doğsun ve cihanı kutlu ışığıyla yeniden aydınlatsın… Allah zalimler karşısında başımızı dik, alnımızı açık, kılıcımızı keskin eylesin.
Ülkü Ocakları, bu Kurban Bayramı’nda da hayırsever vatandaşlarımız tarafından bize emanet edilen kurbanları, şehit aileleri başta olmak üzere Türkiye’de sığınmacı olarak bulunan soydaşlarımıza ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Ülkü Ocakları’na emanet edilen kurbanlar Kafkasya’da, Türkistan’da, Ortadoğu ve Balkanlar’da kesilecek Bosna’dan Borçalı’ ya, Azerbaycan’dan Afganistan’a, Kerkük’ten Çobanbey’e kadar gönül coğrafyamızın her bir köşesine ulaştırılacak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaşılacaktır. Bununla birlikte ülkemizde bulunan soydaşlarımız için Kilis, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Ankara illerimizde ve yine ülkemize gelip yerleşen Hatay Ovakent’teki Özbek Türklerine, Erzincan’daki Ahıska Türklerine, Van Ulupamir’deki Kırgız Türklerine, Kayseri’deki Doğu Türkistanlı Soydaşlarımıza, Siirt’teki korucu ailelerimize ve Afrin’de mücadele veren yiğitlerimize kurbanlarımız ulaştırılacaktır. Bu vesileyle kurbanlarını Ülkü Ocakları’na teslim eden her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.
Kurban Bayramı’na yaklaşmanın heyecanını yaşarken, ülkemize dönük ekonomik saldırıların arttığını da dikkatle müşahede etmekteyiz. Ülkemiz geçmişten bugüne gerek ekonomik, gerek siyasi gerekse de askeri olarak büyük saldırılara uğramış, örtülü-örtüsüz birçok operasyona maruz kalmıştır. Türk milletinin varlığını ortadan kaldırmak isteyenler, bu emellerinde başarılı olamayınca bu sefer de ekonomik müdahalelerle, kültürel ve siyasi dayatmalarla karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’nin gelişmesinden ve güçlenmesinden rahatsızlık duyanlar fırsat kollamakta, el ovuşturmaktadır. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler, Türk milletini geriletmek, güçsüz düşürmek isteyenler adeta kuyruğa girmişlerdir. Ama unuttukları bir şey vardır: Türk Milleti en yoksul zamanlarında dahi ayağına giydiği bir çift çorabı ordusuna bağışlamış, yarım ekmeğini bile yarıya bölerek, namerde muhtaç olmaktansa açlıktan ölmeyi şeref sayarak bugünlere ulaşmış bir millettir.
ABD tarafından Türkiye’ye yönelik olarak başlatılan ekonomik ablukanın karşısında milletimiz dimdik durmakta, üzerimizde oynanan oyunu tüm çıplaklığıyla görmektedir. Ülkemiz bu saldırılar karşısında tek yumruk, tek yürek olmuştur.
Türkiye’yi bir sömürge, bir uydu devlet yapmak isteyenlerin; yarım asırdan beri, farklı isimler ve maskelerle karşımıza çıkanların, kimliklerinin ve amaçlarının farkındayız. Bu emperyalist hesapları, bu sinsi oyunları dün Çanakkale’de, Karboğazı’nda, Dumlupınar’da, Sakarya kıyılarında nasıl bozduysak bugün de yine aynı iman ve aşkla üzerimizdeki kara bulutları dağıtır, Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu tüm cihana bir kez daha gösteririz.
Allah’ın izni, milletimizin sabır ve tevekkülüyle bu karanlık günler de aşılacak; Türkiye’nin önünde hiçbir kuvvet duramayacaktır. Türk’e kefen biçmek, mezar eşmek isteyenler o kefenlerin içine kendisi girecek, o mezarlara da kendileri düşeceklerdir.
Para baronlarına, kriz simsarlarına karşı Türk milletinin kutsal alın teri, helal üretim gücü ve eşsiz fedakârlık ve sabrı galip gelecektir. İnşallah, Türkiye, alacağı tedbirler ve ortaya koyacağı eylem planlarıyla bu darboğazdan da geçecek, ekonomimizi çökerterek bizi terbiye etmek isteyenlere bir kez daha avuçlarını yalatacaktır. Yeter ki umutsuzluğa düşmeyelim, rehavete kapılmayalım, felaket tellallarına prim vermeyelim. Türk milleti bundan çok daha büyük güçlükleri aşmıştır, ülkemiz dövizin artışıyla teslim alınacak, kur fiyatlarıyla boyun bükecek bir ülke değildir. Türkiye’nin anlamını kavramak, nasıl bir ülke olduğunu öğrenmek için tarihe bir göz atıp, aklını kullanmak yeterlidir.
Bu vesileyle Mübarek Kurban Bayramı’nın Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini; birliğe, dirliğe, düzenliğe kardeşliğe vesile olmasını Yüce Allah’ tan niyaz ediyor, tüm gönüldaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
Olcay KILAVUZ
MHP Mersin Milletvekili
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
20 Ağustos 2018

Add Comment