Kocaeli Ülkü Ocakları 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile İzmit Yürüyüş Yolunda çocuklara hediyeler dağıttı.

Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi’nin hazırladıkları bayrak figürlü balonlarla, bayrakların dağıtıldığı etkinlikte ayrıca çocukların yaşlarına göre Bilge Oğuz Kitabevinin Yayınladığı temel eserlerinin yanı sıra Türk Destanlarının Çizgi Romanları da dağıtıldı.
Kocaeli Ülkü Ocakları Üniversite Birimi de üzerinde İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN Bey’in bayram kutlama mesajının yer aldığı el ilanlarını vatandaşlarımıza takdim ettiler.

İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN kutlama mesajında;

“Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı milli birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir.”
sözünü ilke edinip bugünün küçüklerinin yarının büyükleri olacağını vurguluyor, çocuklarımızı ileriye dönük yetiştirmekle, geleceğimizi güven altına alacağımızı, bilhassa böyle önemli bir günde hatırlatmayı borç biliyoruz.
Büyük Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.” sözlerine yer verdi.
Çocuklarımızın kendilerine verilen hediyelerden duydukları mutluluk gözlerinden okunurken başta anneler olmak üzere ebeveynlerde memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

 

 

 

 

Add Comment