Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Süleyman Pekin’in  M.H.P.’den Milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istafısını müteakiben, bu görevi bir bayrak yarışı addederek omuzlayan Yaşar Şanlı’ya ilk hayırlı olsun ziyareti Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan  ve  Kocaeli Ülkü Ocağı mensubu gençlerce gerçekleştirildi.

Şanlı’ya yeni görevinde başarılar dileyen Özcan; “Türk Eğitim-Sen, öğretmenlik mesleğinin sadece para kazanmak için yapılan bir iş değil, kutsal bir vazife olduğunun bilincinde bir kurumdur. Öğretmenlerin fedakârlıklarına gösterilmesi gereken ahde vefanın ve emeklerine yapılan haksızlıkların karşısında bir cesaret timsali olarak gördüğümüz bu yer adı sendika olmakla beraber milli duruşu, öncü bir sivil toplum kuruluşu kimliği özellikleri ile farklı bir değerdir. Biz Yaşar Şanlı ve yeni yönetimin görevini layığı ile ifa edeceğine inanıyor ve ihtiyaç duyacağı her desteği sunacağımızı şimdiden belirtiyoruz. Başarıyla atacakları her adımda yanlarında yer alacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Yaşar Şanlı ise; “İlk Hayırlı olsun ziyaretinin Ülkü Ocaklarından olması bizler için çok büyük bir anlam taşımaktadır. Türk gençliğinin doğru yetişmesi, devletine ve milletine aşk ile bağlı fertler olmalarını sağlayan Kocaeli Ülkü Ocakları bizim gururla örnek gösterdiğimiz bir kurumdur. Bizde Türk Eğitim-Sen olarak, yarınımızın güvencesi bu pırıl pırıl arkadaşlarımızın her ihtiyaçlarında yanlarında olmayı sürdüreceğiz.” Dedi.

 

Add Comment