Kocaeli Ülkü Ocakları faaliyetlerini Eğitim-Öğretim Faaliyetleri ve Sosyal Faaliyetler ile birlikte sürdürüyor.

Orta Öğretim Öğrencilerine Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hediyesi

2014 – 2015 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber okullarında eğitim almaya devam eden orta öğretim öğrencisi Ülküdaşlarımıza İl Başkanı İbrahim Özcan tarafından hediyeler verildi. Kırtasiye malzemelerinden olaşan hediye setlerini bizzat takdim eden il başkanı bütün orta öğretim arkadaşlarımızla tek tek sohbet etti. Okulları ve aileleri hakkında sorular soran İl Başkanımızın yakın ilgisi genç Ülküdaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Özcan, “Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyin “Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.” sözcünü unutmayın. Sizlerden okullarınızda başarılı olarak bizleri, ailelerinizi gururlandıran; Türk Genci Böyle Olur dedirtecek tavırlarınızla bayrağımıza, onu kanıyla süsleyen şehitlerimize layık; Hizmetlerinizle vatanınıza, milletinize yakışır BOZKURTLAR olmanızı bekliyoruz. Her sıkıntınızda burada yanınızdayız.” dedi.

Öte yandan Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan Yüksek Öğrenim 2014-2015 Seminerleri de başladı. İlk seminer konusu olarak, “Ülkücü Hareketin Tarihi”, “Ülkücü Şehitler”, “Ülkücü’nün Vasıfları” konuşuldu. Eğitim görmek üzere memleketlerinden, ailelerinden ayrılıp gurbete gelen Ülküdaşlarımız, Cevat Akkurt’un sohbetini dinledi.

Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra Bayanlar Birimi ile sosyal faaliyetlerini de sürdüren İl Başkanlığı Yönetimi, yeni Eğitim-Öğretim döneminin başlaması ile ilçe ziyaretlerine başladı. Yeni dönemdeki faaliyetlerden bahseden Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Sema Keçeci, “Ülkücülüğü hayat düsturu olarak edinen bayanlara mutlak suretle Ülkücü Hareketin Tarihini ve yüzlerce yıllık bir fikir akımı olan Türk Milliyetçiliğini genç bayanlara anlatmak zorundayız. Bu sebeple önceliğimiz ebedi fikir adamlarımızın eserlerinin okunmasını teşvik edici programlardır. Bunun yanı sıra şehitlerimizin hayat hikâyelerinin anlatılacağı seminerler düzenleyeceğiz. Ayrıca yeni dönemde ailelere ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri planlamaktayız. Milletimizin asli yapı taşı olan aile Türk Kültürünün yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması noktasında en önemli unsurdur.Teknoloji batının ferdiyetçi yaklaşımını Türk Aile yapısını bozacak şekilde gençlerimize dayatmaktadır. Kültürel mirasımıza sahip çıkmak için aile yapımızın korunması yönünde yeni projelerimizi kamuoyuna sunacağız.” dedi.

Add Comment