Geniş katılımın olduğu ve halk tarafından çok ilgi gören etkinliğe mhp kırıkkale il başkanı Erdal Baloğlu, ilçe başkanı İlyas Canöz, ülkücü işçiler il başkanı Hakan Dündar, kamu-sen il başkanı Yücel Karabacak, Mhp Kırıkkale milletvekili adayları, , Türg-Der il başkanı İsmail Şimşek Sulakyurt belediye başkanı İsmail Bildik Türkav il başkanı, Mhp Kırıkkale kadın kolları teşkilatı ve vakıf üyeleri katıldı.

Şenlik havasında geçen şölende örs ve çekiç dövme ile başlarken mehteran gösterisi izleyenleri büyüledi. Güreşçiler kıyasıya mücadele ederken halk heyecanlı dakikalar yaşadı. Okçular ve halay ekibinin gösterisi ise büyük beğeni topladı. Alana sancaklar eşlinde giren atlar ile halk heyecanlandı ve günün en büyük sürprizlerinden biriside 9 tane gencimizin asker kınaların yakılması ile duygulu anlar yaşandı. Yöresel sanatçılarımızdan çetin çezik behzat kürkçü sahne alırken halkında oyunlara eşlik etmesiyle eğlenceli dakikalar yaşandı. Askerlerin kınasını yakmak için kırıkkale ülkü ocakları il başkanı Serkan Tuncbilek sahneye davet edildi

. Konuşmasına Allah selamı rahmeti bereketi sizlerin üzerinde olsun. Hepiniz toyumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Diye başladı. Devamında şunlara deyindi. Askerlerimizin istegi üzerine kınalarını yakmak için buraya cıktık. Türk milleti doğuştan asker doğar ve asker ölür. Askerlik sadece türk silahlı kuvvetlerine teslim olduktan sonra başlamaz. Türk milleti içinde bulunduğu her ortamda, türk milletinin hakkını savunabilmek için gerektiginde yine bir askerdir. Ve yine bu doğrultuda yıllardan beri hizmet eden İşte bu asker evlatlarımızı tebrik ediyor ve canı ğönülden kutluyorum. Bu arkadaşlar zaten sivildede birer askerdirler. Askerlikte hiç bir zorluk çekmeyeceklerdir. Şunu çok iyi biliyorumki mevzu bahis vatan olduğunda gözlerini kırpmadan bu vatan uğruna şehadet şerbetini içeceklerdir. Sevgili hemşehrilerim, toyumuzun çok değerli misafirleri burdan haykırıyorum türk milleti asla başka bir devletin himayesi altına girmeyecektir. Hiç bir devlete pazarlanmayacaktır. Ülkeyi yönetenler bu vatan topraklarını karış karış satsalar bile bu vatan evlatları karşılarında dimdik duracaklardır. Şerefleriyle onurlarıyla mücadele edecektir. Bundan evvel şehadet şerbetini içen ağabeylerimiz den ertuğrul dursun önkuzuyu anmak istiyorum. Sevğili yurttaşlarım bilmeyenler için hatırlatıyorum ertuğrul dursun ön kuzu tırnakları çekilen cigerleri bisiklet pompasıyla şişirilen ölmedi diye bir binanın üçüncü katından aşağı atılarak şehit edilen vatanı için geri adım atmayan kişiye ertuğrul dursun ön kuzu denir. Unutulmasın ve gerekirse on binler tekrar şehit olur bu vatan kıyamete kadar türk milleti’nin olarak kalır. Dedi.

Gecenin devamında sahne alan ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı sanatcılarından ozan rahmet safa ulusoy ve erol ileli gençler ile beraber çoşkulu anlar yaşadılar. Geceye katılan şanatcılara plaketlerini kırıkkale ülkü ocakları yönetimi takdim etti.

 

Add Comment