KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Hizmetler Bakanı Mahir Yağcılar’dan Ülkü Ocaklarına Özel Davet

KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Hizmetler Bakanı Mahir Yağcılar’dan Ülkü Ocaklarına Özel Davet

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Hizmetler Bakanı Mahir Yağcılar’ın resmî daveti üzerine Balkan topraklarına ziyarette bulundu.
Genel Başkan Sinan Ateş, Makedonya Kalkandelen’de Harabati Baba türbesini, ardından Makedonya Büyükelçiliğini ziyaret ederek Müsteşar Umut Lütfi Öztürk’ün misafiri oldu. Ardından Vizyon Üniversitesi’ni ziyaret ederek Üniversite Rektörü Prof.Dr.Fadıl Hoca ile bir araya geldi.
Sinan Ateş, Gostivar’da Türk gençleri ile buluştu. Buradaki gençlere, Ülkü Ocakları tarafından çıkarılan yayınlardan hediye etti.
KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Hizmetler Bakanı Mahir Yağcılar’ın resmî daveti ile Kosova Başbakanlığında düzenlenen 23 Nisan Kosova Türk milli bayramı kutlamalarına katılan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj ve Kosova’daki Türk temsilcileri ile bir araya geldi. Ayrıca Ateş, Priştina Devlet Üniversitesi Türkoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.İrfan Morina’ya ziyarette bulundu.
Balkanlarda çeşitli ziyaretlerde bulunan Ateş, kalabalık bir heyetle Sultan 1.Murad Hüdavendigar türbesini ziyaret etti. Ateş, Sultan 1.Murad Hüdavendigar’ın türbesinden Türkiye’ye şu mesajı yolladı: “Nizam-ı Alem İ’lay-ı Kelimatullah davası için buralara kadar gelip Allah davasını yayan ceddimiz Sultan Murad Hüdavendigar Hazretlerinin Kosova’daki türbesindeyiz. Sultan Murad Hazretlerinin iç organları burada metfundur, vücudu ise Bursa’dadır. Dolayısıyla Bursa ile Kosova ebediyen kardeştir. Kosova’dan Bursa’daki kardeşlerime, Türkiye’deki kardeşlerime selam olsun!”
Sinan Ateş, türbedeki ziyaretçi defterine ise şunları yazdı: “Nizam-ı Alem İ’lay-ı Kelimetullah davası için şehadet şerbeti içen yüce hünkar, biliyoruz ki; Kosova senin şükür secden, duan ve kanındır. Sen, ceddimiz ve dedelerimiz burada yattıkça Kosova bizim ayrılmaz bir parçamızdır.”