Kastamonu Ülkü Ocakları olarak; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle şehrimizin muhtelif yerlerinde gençlere ve çocuklara balon dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan “Ülkü Ocakları İl Başkanı Resul KÖPRÜLÜ “23 Nisan Büyük Atatük’ün başlattığı Türk Kurtuluş Hareketinden bağımsız bir Türk Devleti’nin doğduğu ve egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’nin olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Dünyanın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmesi, onun bu ülkenin geleceği olan çocuklara verdiği önemin bir ifadesidir.

Biz de Kastamonu Ülkü Ocakları olarak, her bir çocuğumuzu bir Türk Bayrağı olarak görmekteyiz. Gençlerimizin yetiştirilmesi için de elimizi her zaman taşın altına koymaktan çekinmeyiz.

Bu yıl ki 23 Nisan etkinliğinde de çocuklarımızı sevindirmek adına onlar için hazırlatmış olduğumuz balonları şehrimizin muhtelif yerlerinde dağıttık. Küçük yüreklerin bu güzel heyacanına ortak olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek isterim.

Büyük Türk Milleti’nin geleceği olan gençlerimizin “Siz geleceksiniz, Gelecek sizin” parolasıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. “ Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment