Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı doğumunun 100. Yılı münasebeti ile Grand Moni Konferans Salonunda, konuşmacı olarak; Genel Başkan Yardımcımız M. Ziya Yılmazbilen’in katıldığı “Doğumunun 100. Yılında Alparslan Türkeş’i Anlamak”konulu konferansı, MHP MYK Üyemiz Başbuğ Pınarbaşı’nın da katılımlarıyla gerçekleştirdi.

  Halkın da yoğun katılımı gerçekleşen program Şiir ve Sinevizyon gösterimi ile zenginleştirildi.

  Konferans ardından konuşan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Yunus Abayoğlu; “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey, Türk dünyasının ve Türkiye’nin yetiştirdiği ölümsüz bir liderdir. Bugün de tarihin şeref sayfalarında, tarihin kalbinde yaşamaktadır. Ankara’daki ebedi istirahatgahı anıt mezarda huzur içinde yatan Başbuğumuzun manevi istirahatgahı, Ülkücü-Milliyetçi camianın iman erlerinin ve sevgili bozkurtların O’nun için minnet ve sevgi dolu olan kahraman bağırları, cesur yürekleri ve lekesiz kalpleridir.” İfadelerinin bir yansıması olan, kıymetli Bozkurt ve Asenalarımızın tüm vücudunu saran heyecanları, sevgileri ve minnet duyguları program boyunca kendini hissettirmiş bulunmaktadıdır. Okunan şiirler ve sine vizyon gösterisi ile zenginleştirilen konferansımız Sayın Genel Başkan Yardımcımız M. Ziya YILMAZBİLEN Başkanımızın katılımları ile gerçekleşmiştir. Konuşmalarında farklı konulara değinen ve bizlerin bakış açısına farklı yorumlar katan Sayın Genel Başkan Yardımcımıza Teşekkürü borç biliyoruz. Yine katılımları ile bizleri onurlandıran Sayın MHP MYK Üyemiz Başbuğ PINARBAŞI Başkanımıza ve tüm katılımcılarımıza, BOZKURT’larımıza, Kıymetli Asenalarımıza, Şehrimiz Ülkü Sevdalısı Vatandaşlarımıza ve İsmini Sayamadığım Bütün ÜLKÜDAŞLARIMIZA, Programın Başından Sonuna Kadar Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederiz. Rabbim İki Cihanda Birliğimizi, Dirliğimizi Daim Eylesin. Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Diyerek bizleri onurlandıran Başbuğumuza bayrağın taşıyıcıları olarak söz veriyoruz. Emanetine ihanet etmeyeceğiz Başbuğum”, diyerek sözlerini tamamladı.

Program ardından konuşmacı; Ziya YILMAZBİLEN Başkanımıza plaket takdimi MHP MYK üyemiz Başbuğ PINARBAŞI Bey tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Add Comment