5 Nisan Pazar günü Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma ve anlama adlı bir program düzenleyen Kastamonu Ülkü Ocakları; kendi bünyelerinde oluşturdukları koro ekibi ile programa başladı,

Daha sonra yine Kastamonu Ülkü Ocakları gençlerinden oluşan ilahi ekibi ile program devam etti. Son olarak ta uzun yıllar MHP Genel Başkan Yardımcılığı yapan hemşerimiz Ziya Yılmazbilen Başbuğ adlı Konferansı’nı verdi.

Açılış konuşmasını yapan Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Resul Köprülü; bu haftayı Başbuğ haftası olarak geçirdiklerini söyledi. İlk olarak 2 Nisan Perşembe gecesi ilimizi şereflendiren büyük  zat  Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli camiinde Başbuğumuz için yapılan mevlit ile başlayan programımız 4 Nisan günü Ankara’da başbuğumuzun kabrine ziyaret ile devam etti.

En son programımız da bugün anma programı olarak organize edildiğini söyledi. Ayrıca Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Resul Köprülü salonu tıklım tıklım doldurarak coşkularını sürekli taze tutan Gençlere ve katılan diğer misafirlere teşekkür etti. Evliyalar Şehri Kastamonu’nun Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e karşı vefası bir kez daha öne çıkmıştır diyerek, yüksek katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Son olarak da salonlara sığmayan ülkücü hareketin zaferi yakındır diyerek programı sonlandırdı.

 

Add Comment