Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanlığı , İl Hizmet Binası önünde 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü kutlama münasebetiyle 
Nohutlu pilav dağıtımı gerçekleştirdi. Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanı Sayın Yusuf BAŞKOCAGİL , İl yönetimi , üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarının 
katılımıyla gerçekletirilen etkinliğe halk tarafından yoğun ilgi oldu.
 
Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanı Sayın Yusuf BAŞKOCAGİL şunları dile getirdi,” 3 Mayıs 1944’te, aralarında bilim adamı, aydın, siyasetçi, asker ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu TÜRK milliyetçileri, dönemin iktidarı tarafından “ırkçılık” yaptıkları gerekçesiyle tutuklanmış ve mahkemede yargılamıştı. Başta Hüseyin Nihal Atsız, Başbuğ Alparslan Türkeş ve beraberindeki TÜRK milliyetçilerinin; yargılanmaları büyük tepki görmüş ve TÜRK gençliği “Türklüğe, Türkçülüğe ve milliyetçiliğe” yönelik karalama ve iftiralara karşı “tek yürek” olmuştur. 3 Mayıs 1944, milletimizin direncinin bayraklaştığı önemli ve anlamlı bir günü ifade etmektedir.
Türk Milleti, ecdadını bildiği, anladığı ve unutmadığı sürece TÜRK-İSLAM âleminin liderliğini yapabilecek gücü, kudreti ve fikriyatı kendisinde bulacaktır. Ülkü Ocakları bugün Yüce TÜRK Milletinin hizmetindedir.3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin bu kutlu mücadelesini anlamak başta olmak üzere, Türklüğü ve TÜRK ülküsünü doğru okumak, geçmişten ders alıp TÜRK Milleti’nin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak olarak kabul edilmelidir.“Lider Ülke Türkiye” hedefi ile Ülkücü Hareket bütün baskı ve zorlamalara rağmen, milleti ile beraber bu kutlu mücadeleyi kazanacaktır. Bütün TÜRK Milliyetçilerinin ve TÜRK Milletinin 3 Mayıs Milliyetçilik Gününün kutlu olması dileğiyle.” dedi.
 
 
 

Add Comment