Kahramanmaraş Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu ‘’Gelenekten Geleceğe Ülküden bAŞKa’’ adlı konser gecesinde coşkulu anlar yaşandı.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu konsere İlçe Başkanları ve çevre illerden bir çok ülküdaşımız yoğun ilgi gösterdi.
Gecede birliğin ve dirliğin emsali olarak kadrajlara sığmayan kalabalık Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi salonunu saatler öncesinden doldurdu.

İlk Olarak kürsüye çıkan Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Kaplan :
Ülkü Ocakları Sınırdaki Kalelerimdir diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in ruhunu, can kardeşim şehit Fırat Çakıroğlu’ nun umutlarını buraya taşıdınız. Şeref verdiniz. Hoş Geldiniz, sefalar getirdiniz.

Ülkü Ocakları olarak tarihimizden aldığımız ilham ve geleceğe yönelik umutlarımızla, huzur ve güven ortamı arayan, milletimize gönülden muhabbet besleyen gençlerimizin şaşmaz adresi ve ana ocağı gibi sımsıcak yuvası olmaya devam edeceğiz.
Ülkü Ocakları olarak il ve ilçeler bazında faaliyetler yürütmekteyiz.
Gerek açtığımız kurslar, gerek yapılan sosyal aktiviteler ile gençlerimizi geleneklerine hakim yüksek şuurlu birer vatanperver olarak yetiştirmeye gayret göstermekteyiz.
Gençliğimizin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve sağlıklı, eğitimli bir şekilde kendini geliştirerek geleceğe odaklanması için çabalıyoruz.
Eğitim görmek üzere, evlerinden, ailelerinden uzakta bulunan kardeşlerimizi, bir ana şefkatiyle kucaklayan, baba merhameti ile bağrına basan ve onları Yüce Allah’ın bir emaneti olarak gören Ülkü Ocakları, her zaman milletimizin ve Türk gençliğinin hizmetindedir. Dünya durdukça, olanca kuvvetimizle çalışmaya devam edeceğiz.
Cenab-ı Allah Türk milletini korusun ve yüceltsin.
Hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.
Sağ olun, var olun.
Ne mutlu Türküm diyene!’’ ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan’ın konuşmalarının ardından sırayla sahneye çıkan Ozan Arif Atılgan, Osman Öztunç ve Ali Kınık salona sığmayan halka bambaşka bir gece yaşattı.

Add Comment