Ülkücü Şehitlerimizden , Karabağlar Ülkü Ocağı ilçe başkanlığı yapmış Özcan Karabulut, şehadetinin 34. Yıl dönümünde anıldı. İzmir Ülkü Ocakları tarafından öncelikle kabir ziyareti sırasında Yasin-i şerif okutuldu ve Ülkü ocakları İzmir İl Başkanlığında Lokma hayrı yapıldı devamında ise yatsı namazına müteâkip Mevlid-i Şerif okutuldu.

Şehidimiz Özcan Karabulut’un babası Eyüp Karabulut, ülkücü şehidimizin kardeşi, çok sayıda ülküdaşımız ve vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşen bir dizi etkinlik; il başkanımız Sayın Süleyman Bozkurt, bazı il yöneticileri ve Şehidimizin ailesi ile birlikte Cuma namazından önce kabir ziyareti gerçekleştirildi ve kabir ziyareti sırasında Yasin-i şerif okutuldu. Ülkücü Şehidimizin Kabir ziyaretinin ardından Cuma namazına geçildi.

Cuma namazını müteâkip Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı önünde esnaf ve vatandaşa lokma hayrı yapıldı.

Lokma hayrının ardından il Başkanımız Süleyman Bozkurt , il yöneticilerimiz, şehidimizin ailesi ve ülküdaşlarımızla sohbet etti. Konuşmasında ‘’ Çağımız, yaşadığımız dönem imanla küfrün karşı karşıya geldiği bir dönemdir. Bu savaşta imanımızla, tüm gücümüzle Şehitlerimize, büyüklerimize ve milletimize karşı olan sorumluluğumuzu, görevimizi onlara lâyık bir şekilde yerine getirmemiz gereklidir. Günümüzde akılları sıra yüce dinimizi kullanan kendini bilmezler menfaatleri için her türlü yanlış harekete girişmiştir. Dürüstlük gayesi güdüp adaletten, doğruluktan bahsederek milletimizi kandırmaya çalışanlar vardır. Bu durumlar göz önüne alınarak ülkücülerin nefsine uyup eğrilmediğini, dik duruş sergilediğini bilmeli; Ülkücünün Hakk’tan , hakikâtten yana olduğunu idrak etmeliyiz. Ağabeyimiz, şehidimiz Özcan Karabulut ve binlerce ağabeyimiz gibi bu kutlu yolda sağlam duruşumuzu her an sergilemeli, ülkücü dünya görüşünü çevremize yansıtmalıyız. ’’ Dedi ve konuşmasını :’’ Unutmayalım ki; Ülkücüler idam yedi, kurşun yedi ama haram yemediler.’’ sözüyle tamamladı.

Yatsı namazına müteâkip İzmir / Karabağlar Ülkü Ocağı ilçe başkanlığında,Ülkü Ocakları İzmir İl başkanımız Süleyman Bozkurt, bazı İl yöneticilerimiz, Karabağlar Ülkü Ocağı İlçe Başkanımız Alican Acar,ilçe yöneticilerimiz, Şehidimizin ailesi ve ülküdaşlarımızla birlikte Mevlid-i Şerif okutuldu. Edilen duaların ardından etkinlik son buldu.

Şehidimiz Özcan Karabulut’u şehadetinin 34. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun.

Add Comment