Menderes Belediye Başkanı Sayın Bülent SOYLU tarafından, sadece Menderes’e değil İzmir’e kazandırılan adını Ülkücü şehidimiz; Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’ndan alan Spor Kompleksinin yapımı tamamlanmıştır. Yapımına MHP Menderes ilçe başkanlığı ve Ülkü Ocakları Menderes ilçe başkanlığının belediye meclisine sunduğu öneri ile başlatıldı.7600 metrekare alanda gerçekleştirilen spor kompleksi 29.01.2017 Pazar günü açılmıştır.

Açılışa; Şehidimizin Annesi Özlem ERDEM, Babası Fuat ÇAKIROĞLU, İzmir Ülkü Ocakları Başkanımız Bilgehan AĞBABA ve Yönetimi, MHP İzmir İl Başkanımız Necat KARATAŞ, Menderes Ülkü Ocakları Başkanı, Menderes Belediye Başkanı Bülent SOYLU, AKP İzmir Milletvekili Atilla KAYA ve halkımız katılım sağladı. Tesis diğer ilçelerimiz içinde örnek oluşturacaktır. Tesiste İki halı saha, bir basketbol sahası, 1 tenis sahası, 1 sosyal tesis ve bir tartan pist sporseverler için hazırlandı. Ayrıca; halkımızın vakit geçirebileceği 2 katlı sosyal tesiste bulunuyor.

Açılışta konuşma yapan İzmir Ülkü Ocakları Başkanımız Bilgehan AĞBABA; şehidimizin adına açılan bu tesis için tüm emeği geçenlere teşekkürde bulunurken, şehidimizin verdiği mücadelelerden bahsetti ve yaşanılanları anlattı. Bu vesile ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ’un tüm Türk Gençliğini spora davet ettiği ve buna uymak için bu tesiste hem Fırat’ı anarak hemde spor yaparak sağlıklı yaşam sürmemiz gerektiği konusuna değinerek konuşmasını sonlandırdı.

Add Comment