Hatay Ülkü Ocakları tarafından “Ülkücü Şehitleri Anma-Darağacında Dirilenler Gecesi” düzenlendi. Antakya Kültür Merkezinde düzenlenen programa yoğun bir katılım gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program daha sonra Kuran ziyafeti ile devam etti. Daha sonra konukları selamlamak üzere Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya sahneye çıkarak şunları söyledi: “Bugün burada hem şehitlerimizi anmak hem de onların mücadelesini bir daha anlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Ülkücü Hareket 50 yıla yaklaşan şanlı mazisi ile çok bedeller ödemiş ve ödemeye devam eden bir harekettir. Binlerce şehit vermiş, binlerce mensubu gençliklerini zindanlarda çürütmüş bir harekettir. Bugün Ülkücü Hareketi siyasi yüzdeliklerle ölçmeye kalkanlar mutlaka yanıldıklarını anlayacaklardır. Ülkücü Hareketin gücü ve büyüklüğü yüzdelik hesaplarla kavranamayacak kadar büyüktür. İşte bu Büyük Hareketin büyüklüğünün kaynağını, hesapsızca inanmışlığı hatırlayacağız. Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi. Ve ardından programa yoğun bir şekilde katılım gösteren Suriye Türkmenlerine özel bir teşekkür eden Naci Akkaya: “Bugün bu salonu şereflendiren onur konuklarımız Suriye Türkmeni soydaşlarımıza da huzurlarınızda hem hoş geldiniz demek istiyor hem de katılımlarından ötürü kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkmen meselesi bizim için namus meselesidir. Sayın Genel Başkanımızın da belirttiği üzere Soydaşlarımız için gerekirse kanda veririz, can da alırız, bundan kimsenin şüphesi olmasın”.

Yapılan bu konuşmanın ardından sahneye Ülkücü Şehitlerle ilgili uzun çalışmalar yapan ve bu çalışmaları kitaplaştıran Gazeteci-Yazar Lütfi Yıldız Beyefendi davet edildi. Ülkücü Şehitlerle ilgili bir ön bilgi veren Lütfi Yıldız, ardından Ülkücü Şehitlerin hayatlarından örnekler vererek salonda bir duygu fırtınası oluşturdu.

Ülkücü Şehitlerle ilgili yapılan bu sunumun ardından Hatay Ülkü Ocakları Orta Öğretim, Üniversite ve Bayanlar Biriminin hazırladığı “Darağacında Dirilenler” isimli gösteri sahnelendi. 80 adaletsizliğine kurban verilen ve idam edilen 9 Ülkücünün anlatıldığı gösteri izleyenler tarafından oldukça beğenildi. Şiirler, piyeslerle süslenen gösteride idam edilen şehitler teker teker yad edildi.

Oldukça duygusal geçen ve program sonunda edilen Ülkücü yemini ile noktalanan programa Ülkücü Şehit Aileleri ve Suriye Türkmenlerinin yanı sıra; MHP Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Ülkü Ocakları Başkan ve yönetimleri, MHP İlçe Başkanları, Kadın Kolları yönetici ve mensupları, sendika vakıf temsilcileri ve seçkin bir topluluk katılım göstermiştir.

 

 

 

 

 

 

Add Comment