Hatay Ülkü Ocakları geleneksel hale getirdiği ve bu sene dördüncüsünü düzenlediği Ahde Vefa iftarını Belen ilçesinde gerçekleştirmiştir. Düzenlenen iftar programına çok sayıda Ülkücü Şehit ailesi, taş medreseli Ülkücüler ve geçmiş dönem teşkilat yöneticileri katılmışlardır. Bir aile havasında geçen iftar programına şehir dışından da katılım sağlanmış ve birbiriniz uzun süredir görmeyen Ülkücüler hasbihal fırsatı bulmuşlardır.

Gecede bir konuşma yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya “Bu tablonun çok güzel bir tablo olduğunu ve bu tablo karşısında duygulanmamanın mümkün olmadığını dile getirmiştir. Ülkücü Hareketin büyük bir aile olduğunu ve bu büyük ailenin özel günleri fırsat bilerek bir araya gelmesinin çok sevindirici olduğunu dile getirmiştir. Konuşmasının sonunda kısa bir süre önce beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma alınan Taş medreseli Mustafa Karaca’nın sağlık durumu hakkında davetlilere bilgi veren Naci Akkaya: Mustafa ağabeyim çok şükür yoğun bakımdan çıkartılarak normal odaya alınmış ve sağlık durumu iyiye gitmektedir dedi.

İftar programı daha sonra davetlilerin duygularını dile getirdiği konuşmalarla devam etmiş ve yapılan sohbetin ardından sona ermiştir.

Add Comment