Hatay Ülkü Ocakları Hocalı’da katledilen soydaşlarımızı unutmadı. Geçen asrın en büyük katliamlarından birisi olan ve ısrarla görmezden gelinen Hocalı Katliamı ve Hocalı’da katledilen soydaşlarımız Ülküdaşlarımız tarafından yad edildi.

Hatay Ülkü Ocakları İl binasında gerçekleştirilen ve konuşmacı olarak Antakya TÜRKAV Başkanı, Tarihçi Tuncay Yurtseven’in katıldığı programa Üniversite ve Orta Öğretim biriminden gençler yoğun katılım gösterdi. Hocalı’da katledilen soydaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program daha sonra vahşeti gözler önüne seren video görüntüleri ile devam etti.

Programın son kısmında vahşeti ve katliamı anlatan bir sunum gerçekleştiren Antakya TÜRKAV Başkanı Tuncay Yurtseven: “Katliamda bir gecede 600’den fazla soydaşımız katledildi. Bunların önemli bir kısmı kadın, çocuk ve silahsız sivillerden oluşmaktaydı. Ve bu katliam dünyanın gözleri önünde olmasına rağmen, ortada vahşeti anlatan boy boy fotoğraflar, katliamın hemen ardından çekilen videolar olmasına rağmen maalesef dünya bu katliamı görmezden gelmiştir. Bugün dahi acı gerçek tüm çıplaklığıyla ortada olmasına rağmen dünya devletleri kafasını kuma gömen devekuşu misali bu olayı görmemezlikten gelmektedirler. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen Ülkücü Hareket ve Gençler olarak bizler bu katliamı ve gerçekleştirenleri hiçbir zaman unutmayacak her zaman ve her yerde bu katliamı dile getireceğiz. Ta ki katillerden ve bu katliamın gerçekleşmesinde parmağı olanlardan bunun hesabı soruluncaya dek. Bu noktada sizlerin çalışmalarını yakından takip ediyor ve sizleri takdir ediyorum dedi”.

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya Hocalı ile ilgili Hatay’da bulunan ilçe Ocakların da faaliyet düzenlediğini, bu faaliyetler kapsamında bazı İlçelerimizde stant açılması, katliamı gözler önüne seren fotoğrafların sergilenmesi, bu katliamı duyurmak amaçlı yürüyüş ve benzeri faaliyetlerin gerçekleştirildiğini belirterek bu konuda hassasiyet gösteren tüm Teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Add Comment