Hacı Bayram Camii’nde Cuma Namazı

Hz. Peygamber Efendimiz (sav): “Üzerine güneş doğan en hayırlı gün, Cuma günüdür.”

Cuma namazımızı, Anadolu’nun ruh mimarlarından, Ankara’nın ulularından, Somuncu Baba Hazretlerinin halifesi Hacı Bayram-ı Veli’nin manevi huzurlarında eda ettik. Bütün samimiyetimizle gönüllerimizi ve ellerimizi açtık; dua ve niyazda bulunduk.

Yüce Allah’tan (c.c.) milletimizi ve devletimizi her türlü felaket ve tehlikeden muhafaza buyurmasını, istiklal ve istikbalimize kastetmeye çalışan zalimlerden, harici ve dâhili düşmanlardan korumasını, tuzaklarını başlarına çevirmesini, fitne ve fesat odaklarına fırsat vermemesini can-ı gönülden niyaz eyledik.

İmamoğlu’ndan Çakıroğlu’na, vatan ve ülkü uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; Nusaybin’de, Çukurca’da, El Bab’da, ülkemizin her bölgesinde ve sınır ötesinde bedenlerini devlet, millet ve mukaddesat için siper eden şehit asker ve polislerimizi; öğretmenlerimizi, din adamlarımızı, devlet memurlarımızı, rahmetiyle kucaklamasını; onları Bedir, Uhud, Malazgirt, Çanakkale, İstiklal Harbi şehitleri ile cennette buluşturmasını Yüce Allah’tan (c.c.) diledik.

Cenab-ı Allah (c.c.); çıktığımız bu meşakkatli fakat mukaddes yolda kötü isteklerden, heveslerimizin peşinde koşmaktan, şeytanın vesvese ve şerrinden nefislerimizi korusun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.